Ужгородка

Новини Закарпаття

Посухостійка кукурудза виявилась нестійкою до посухи

Ученими з Університету штату Айова було проведено дослідження, опубліковане в журналі PLOS Genetics, яке показало, що кукурудза має підвищену толерантність до помірного теплового стресу, але знижену толерантність до сильного теплового стресу, пише Bizagro  Високі температури можуть негативно впливати на врожайність кукурудзи, тому вивчення генетичної адаптації рослини до спеки має велике значення.

Дослідники використали публічні записи про випробування врожаю кукурудзи та порівняли їх з історичними погодними даними. Завдяки цьому вони змогли моделювати генетичні варіації реакцій гібридів кукурудзи на зміну температури. Результати дослідження показали, що селекція сприяла підвищенню стійкості кукурудзи до помірного теплового стресу, але одночасно знизила її стійкість до сильного теплового стресу.

Також по темі: Зміна клімату: до 2100 року більша частина земної поверхні стане посушливою

Учені вважають, що в зв’язку зі зміною клімату і збільшенням частоти сильних теплових стресів, необхідно проводити подальші генетичні і фізіологічні дослідження стійкості кукурудзи до тепла. Автори дослідження наголошують на важливості включення цих даних в процес селекції рослин для забезпечення високої врожайності та стійкості культур. Незважаючи на виклики, з якими стикається кукурудза через зміну клімату, дослідники відзначають успіхи, досягнуті в адаптації кукурудзи до помірного теплового стресу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору