Ужгородка

Новини Закарпаття

На Рівненщині зведуть потужний вітропарк

Нині фахівці вивчаються найбільш ефективні локації розміщення вітрових турбін та розробляють необхідні логістичні маршрути

На Рівненщині, у Радивилівській громаді, до 2025 року планують звести потужний вітропарк, пише Rivnenews. Парк потужністю 320 МВт розташовуватиметься на сільськогосподарських землях, що дозволить максимально ефективно використовувати території, та складатиметься з 54 турбін.

У громаді провели зустріч з представниками ТзОВ “Вітропарк Західний-Р“, які реалізовуватимуть інвестиційний проєкт, та місцевої влади, заплановане будівництво вітропарку триватиме 18 місяців.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

ВЕС зможе виробляти близько 1 мільйона МВт*год/рік. Вони наголосили, що американсько-європейський інвестиційний фонд, який буде причетним до будівництва вітропарку, працює за принципами світових стандартів, де враховується максимальна ефективність використання земельних ресурсів.

Землю у вітропарку можна буде обробляти на відстані метра від точки розташування вітрової турбіни. Сітка турбін плануватиметься так, щоб максимально ефективно використовувати існуючі польові проїзди.

Читайте також: Як працюють інвестиції у вітрову енергетику (ІНФОГРАФІКА)

Нині фахівці вивчаються найбільш ефективні локації розміщення вітрових турбін та розробляють необхідні логістичні маршрути.

Ймовірно, вітропарк розширять і на сусідні громади, а саме на Почаївську та Бродівську.

Міський голова Радивилова Микола Карапетян заявив, що підвищення рівня добробуту громади є пріоритетом. А це пов’язане зі стабільними надходженнями в місцевий бюджет. Окрім того, виробництво “зеленої” енергії сприятиме енергетичній незалежності та не завдаватиме довкіллю шкоди.

Зауважується, що будівництво і запуск вітропарку як джерела енергоресурсів з використанням природного потенціалу стане одним із потужних інвестиційних проектів, реалізованих на території Радивилівської громади. А також вкрай важливим кроком у потребах  забезпечення енергетичної стабільності всієї країни.

Нагадаємо, компанія ДТЕК запустила в роботу нову вітроелектростанцію (ВЕС) в Миколаївській області. Це перша у світі вітроелектростанція, яка будується під час війни.

Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства енергетики схвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року, повідомляє пресслужба Міненерго.

Як повідомляв Landlord, компанія ДТЕК ВДЕ планує на Приморській ВЕС-2 встановити 26 турбін General Electric.

Україна має достатній потенціал, аби стати “зеленим” енергетичним хабом для Європи та замінити “брудні” енергоресурси росії.

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков заявив про те, що Україна має значний потенціал стати європейським хабом сталої енергетики.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон “Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни Європи. Зокрема закон встановлює термінологію та фізико–хімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

За підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ “Промавтоматика-Вінниця” вчені під час виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

“Теофіпольська енергетична компанія” є лідером в Україні з виробництва біогазу. Завод компанії — один із найбільших комплексів у Європі. Виробляється 107 410 куб. м біогазу на добу, повідомила Біоенергетична асоціація України (UABIO) у Facebook.

В Україні можуть створити мережу мініелектростанцій, аби убезпечитися від можливих блекаутів через обстріл росією великих енергооб’єктів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору