Ужгородка

Новини Закарпаття

Нестача поголів’я спричинила зростання ціни на м’ясо

За минулий рік відбувся ріст ціни на свинину на понад 30%

За п’ять перших місяців 2023 року ціни на свинину зросли на 12%, тушку птиці – на 8%, яловичину – на 6%, передає ait-magazine. Як зазначив фермер з Дніпропетровщини Максим Гавеля, декілька років тому він вирощував свиней у своєму домашньому господарстві, проте згодом це стало нерентабельно.

Дійшло до того, що вартість реалізації свині ледь покривала витрати на її вирощування. Тому займатись цією справою стало невигідно, – розповів він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Нині ж, коли корми впали в ціні, а м’ясо навпаки здорожчало, фермерам варто задуматись про розвиток свинарства.

За словами радника директора гуртового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” Івана Стефанишина, м’ясо суттєво зростає у ціні передусім через нестачу поголів’я худоби.

За минулий рік відбувся ріст ціни на свинину на понад 30%. Найбільша причина тут – нестача ресурсу. Його не вистачає з 2021 року, коли заборонили ввезення генетичного потенціалу з Європи через африканську чуму. В той період вибуло близько 30% поголів’я.

З початком повномасштабної війни в окупованих областях та там, де ведуться активні бойові дії, було втрачено ще 15% поголів’я свиней.

Натомість ситуація із яловичиною – не краща.

Ринку яловичини у нас фактично нема. Її виробництво – це по суті 1-2% від ринку. Поголів’я великої рогатої худоби системно скорочується. По птиці – ще маємо запас, – додав Стефанишин.

Нагадаємо, вартість кілограма свинини рекордно зросла. Нині середня вартість грудинки вже досягла 190,40 гривень за кілограм, ще в березні вона продавалася по 170,97 грн.

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило подетальну інфографіку, яка роз’яснює нові гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження. Нагадаємо, що такі вимоги затверджено наказом Мінагрополітики від 20 жовтня 2022 року № 813.

У селі Пістинь, що на Івано-Франківщині, містяни вже викупили всіх свиней у рідному Косівському районі, тепер шукають по інших. Все для того, щоб приготувати й передати на фронт домашні ковбаски, паштети, тушкованки та м’ясні каші.

Дослідники Центру клітинного сільського господарства Університету Тафтса (США) розробили стовбурові клітини для виробництва штучного м’яса, які захищені від помилок під час ділення і можуть швидко рости.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору