Ужгородка

Новини Закарпаття

«Зерновий коридор» не працює – з 26 червня росіяни відмовляються проводити інспекції суден, що йдуть в Україну

«Зерновий коридор» практично не працює. З 26 червня росіяни не проводять інспекції суден, що прямують до українських портів під завантаження. Про це йдеться в повідомленні Мінвідновлення, пише Forbes

Ключові факти

  • З початку липня з чорноморських портів вийшло шість суден. Сукупно на них було завантажено тільки 215 000 т агропродукції.
  • Зараз у порту Одеси завершується завантаження 85 000 т зерна для Єгипту. Це останні два балкери, які очікували завантаження.
  • Також флоту під завантаження вже немає у порту Чорноморська. Останні судна з агропродукцією було відправлено минулого тижня до Китаю і Тунісу.
  • Понад два місяці не працює порт Південний, бо росіяни «викреслюють» усі судна, які прямують до нього, зазначається у повідомленні.
  • З 26 червня росіяни відмовляються проводити інспекції суден, що прямують до українських портів під завантаження. 29 суден, які мали б доставити понад 1,4 млн т агропродукції для країн Азії та Африки, наразі заблоковано в територіальних водах Туреччини.
  • У період з 1 червня до 10 липня із запланованих 150 інспекцій суден (як вхідного, так і вихідного флоту) відбулося лише 70 через відмову росіян проводити перевірки, заявили в Мінвідновлення. Наступна інспекція запланована на 14 липня. Зараз у зоні інспектування залишився тільки вхідний флот.
  • З 1 серпня 2022 року експортовано понад 33 млн т продукції українських аграріїв до 45 країн світу.
  • «Останні кілька місяців «зерновий коридор» практично не працює. Наразі ми спільно з партнерами докладаємо максимум зусиль, щоб українське зерно надходило на ринки в необхідному для світу обсязі», – зазначив віцепремʼєр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Контекст

Дія «зернової угоди» закінчується 17 липня. Раніше МЗС Росії заявило, що підстав для продовження «зернової угоди» немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору