Ужгородка

Новини Закарпаття

У Польщі впали ціни на чорниці – винуватять, як завжди, Україну

Інформація про досить швидке зниження цін на чорницю лісову, яка є однією з головних експортних культур України, почала останнім часом з’являтися на ринку. Причому раніше було багато повідомлень про очікування низького врожаю цієї культури й в Україні, і в Польщі, і в інших країнах регіону.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Зазначається, що така ситуація викликає серйозне занепокоєння у заморожувальників, тому що донедавна саме експорт замороженої лісової чорниці приносив найбільшу експортну виручку в сегменті плодоовочевого експорту України, адже вона входить до числа найбільших світових експортерів цієї ягоди.

Також по темі: Польська влада почала перевірки переробників малини – звинувачують в заниженні закупівельних цін

Тепер, на додачу до шокової для багатьох учасників ринку ситуації із замороженою та свіжою малиною, виникають проблеми з другою найбільшою експортною позицією для заморожувальників України. Наразі в ЄС закупівельні ціни на заморожену лісову чорницю впали до €1,9-2,0 за перший клас і до €1,4 євро за другий клас.

“Уже традиційно в падінні цін на цю ягоду звинувачують українських заморожувальників, які, начебто, увійшли в новий сезон із великими залишками ягоди та вирішили її розпродати за низькою ціною, щоб забезпечити себе обіговими коштами на закупівлю ягоди нового врожаю та звільнити місце під неї. Крім України, про значні залишки замороженої ягоди повідомляють також оператори ягідного ринку Польщі”, — підкреслюють експерти.

Водночас цінові тренди на заморожені ягоди зараз практично всі є негативними. Тож цілком може скластися вельми незвична ситуація, коли практично всі основні ягідні культури на ринку заморожування продаватимуться за приблизно однаковими цінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору