Ужгородка

Новини Закарпаття

“Зерновий коридор” майже зупинився – минулого тижня відвантажено всього 4 судна

За 49-ий тиждень роботи «зернового коридору» з 3 по 9 липня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 151,8 тис. т агропромислової продукції, що на 45% менше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому.

Кількість кораблів, котрі були завантажені за цей період, становила 4 одиниці, що на 2 судна менше, ніж тиждень тому. Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують її.

Також по темі: «Зерновий коридор» не працю є- з 26 червня росіяни відмовляються проводити інспекції суден, що йдуть в Україну

Варто зазначити, що з кінця червня не пройшло інспекцію жодне судно на вхід. За попередньою домовленістю дія поточної угоди закінчується 17 липня 2023 року, однак ще завчасно до цієї дати максимально гальмується робота «зернового коридору».  Наразі весь аграрний ринок в очікуванні подальшої долі угоди, оскільки розпочалися жнива і питання експорту стає особливо актуальним.

Найбільші обсяги експорту протягом 49-го тижня роботи «зернового коридору» становили:

  • кукурудза (59% експорту за цей період);
  • макуха соняшникова (15%);
  • пшениця (26%).

 

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай та Туреччина), Африки (Туніс) та Європи (Франції).

Всього з початку роботи «зернового коридору» з 1 серпня 2022 року по 9 липня 2023 року вдалося експортувати 32,8 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору