Ужгородка

Новини Закарпаття

Ціни на сою та ріпак підвищуються під впливом зростання цін на соєву олію

Вчорашнє зростання цін на соєву олію на біржі в Чикаго сприяло підвищенню котирувань на сою та ріпак. Ціни на серпневі ф’ючерси на сою зросли на 1,9%, а листопадові – на 2,1%, узгоджуючись з підвищенням цін на соєву олію. Проте, погіршення стану посівів сої в США, повільний експорт та прогнози дощів цього тижня створюють тиск на ринок сої.

Про це пише Bizagro з посиланням на Grain Trade

За даними NASS USDA, кількість посівів сої у хорошому або відмінному стані збільшилася на 1% до 51%. Однак експорт сої з США зменшився на 10% порівняно з попереднім тижнем, що загалом становить 49,67 млн тонн, що менше на 5% порівняно з минулим роком.

На біржі в Парижі ціни на ріпак також зросли, але пропозиції продовжують впливати на ціни. Фізичний ринок також спостерігає збільшення пропозицій з України та Східної Європи, що призводить до зростання дисконту відносно котирувань на біржі MATIF. Прогнози виробництва ріпаку в Європейському Союзі знижуються, але прогнози урожаю сої та соняшника залишаються позитивними.

Також по темі: Ціни на пшеницю укріпилися, хоча попит обмежений

Ціни на ріпак з олійністю 40% залишаються стабільними у вересні-жовтні, але на ринку CIF Румунія спостерігається зниження цін. На біржі в Вінніпезі ціни на канолу зросли, але розширення площі посіву та сприятлива погода призводять до збільшення пропозицій на ринку. Прогнозується, що виробництво каноли в Канаді складе 18,4 млн тонн, що забезпечить експорт в розмірі 8,4-9 млн тонн та потреби власної переробки в розмірі 9,5-10 млн тонн.

У Австралії дощі поліпшують перспективи урожаю каноли, що призводить до збільшення пропозиції на світовому ринку. В Україні закупівельні ціни на ріпак зросли, але збільшення пропозицій обмежує підвищення цін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору