Якість пропонованої продукції часто невисока, що також чинить тиск на ціни в цьому сегменті
Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту EastFruit, на поточному тижні в Україні спостерігається зниження відпускних цін на картоплю нового врожаю.
Основна причина цієї ситуації – в поліпшенні погодних умов і відновленні збиральних робіт у більшості регіонів країни, що своєю чергою призвело до збільшення пропозиції картоплі на українському ринку.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Нині українські виробники пропонують до продажу картоплю нового врожаю по 16-24 грн/кг ($0,44-0,66 /кг), що в середньому на 20% дешевше, ніж тижнем раніше. Основною причиною зниження цін на картоплю є так званий сезонний фактор, коли обсяги пропозиції даної продукції на ринку збільшуються практично щодня. Водночас якість пропонованої продукції часто невисока, що також чинить тиск на ціни в цьому сегменті.
Читайте також: Нестача картоплі стимулює високі ціни на ринку Європи
На початку липня роком раніше ціна на картоплю в Україні була в середньому на 38% нижчою, ніж сьогодні. Одначе, аналітики проєкту не виключають, що тенденція зниження ціни в цьому сегменті може зберегтися й надалі, у міру збільшення пропозиції картоплі на ринку.
Нагадаємо, екстремальні погодні умови сколихнули європейську картопляну промисловість. Минулий рік був фактично другим найтеплішим роком в Європі.
Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.
Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.
Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.
Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.
При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку, розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига.
В Україні спостерігається стрімке зростання цін на картоплю врожаю минулого року.
Анна Лиса
Джерело: Landlord