Ужгородка

Новини Закарпаття

На українській ділянці Дунаю зводять понад 12 терміналів

Багато учасників ринку створюють на Дунаї логістичну інфраструктуру через недостатні потужності для зберігання та експорту зерна

На українській ділянці річки Дунай нині зводять понад 12 нових терміналів, аби збільшити потужності місцевих портів. Деякі термінали вже збудовані, зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков, інформує usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Наразі для будівництва нових терміналів існує спрощений закон, ухвалений торік, а місцеві органи готові пропонувати земельні ділянки під будівництво — тож, процедура дуже проста.

Багато учасників ринку створюють на Дунаї логістичну інфраструктуру через недостатні потужності для зберігання та експорту зерна. Зокрема, “Нібулон” будує новий термінал в Ізмаїлі; агрохолдинг “Кернел” придбав в порту Рені річковий термінал “Дунай Пром Агро”. Розвивають інфраструктуру на Дунаї також УДП, “Аскет-Шиппінг”, Danube Logistics Group тощо.

Нагадаємо, план “Б” зернового коридору передбачає розширення пропускної спроможності портів Дунайського регіону, та нарощення перевалки там зернових. Нині розробляють шляхи введення в експлуатацію сухих портів і нових пунктів переходу на кордоні з Румунією та Польщею.

Для вишукування нових резервів нарощування експорту української агропродукції Україні потрібно розбудовувати гирло Бистре — український канал до Чорного моря, що дасть змогу наростити експорт через Дунай на мільйон тонн до наявних 2,2-2,3 млн тонн щомісяця, повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков.

Представники Європейського банку запевнили, що продовжуватимуть підтримувати українських аграріїв та висловили готовність забезпечити фінансування в об’ємі не менше минулорічного.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголошує про початок конкурсу AgVenture і розглядатиме заявки від інноваційних компаній на ранніх етапах розвитку в секторі агробізнесу з усіх країн, в яких ЄБРР інвестує. Мета ініціативи — пошук шляхів подолання викликів у продовольчій системі.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Як відомо, представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору