Ужгородка

Новини Закарпаття

У Чехії виростили дешеве м’ясо для гамбургерів з водоростей

У світі щосекунди вбивають 48 свиней, харчовий технологічний стартап Mewery спробує змінити ці цифри

Чеський харчовий технологічний стартап Mewery представив гамбургер із суміші культивованої свинини та клітин мікроводоростей, передає newfood. Інновація знаменує собою нову віху в секторі культивованого м’яса, оскільки це означає появу більш етичних та екологічно чистих м’ясних продуктів за нижчою собівартістю, ніж інші продукти з культивованого м’яса.

У світі щосекунди вбивають 48 свиней. Це 1,5 мільярда тварин на рік, говорить Роман Лауш, засновник компанії.

Наша мета — спробувати різко зменшити ці цифри, — пояснив він.

Гамбургер Mewery перевершує смак традиційних рослинних гамбургерів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Розробку було продемонстровано під час культурного заходу в Чехії, де переважна більшість відвідувачів — понад 90% — висловили бажання скуштувати новинку. Але згідно з правилами ЄС, публічні дегустації культивованого м’яса заборонені. Також ЄС досі не схвалив будь-яке культивоване м’ясо для продажу.

Mewery запустили у 2020 році за підтримки американського акселератора Big Idea Ventures. Запатентована технологія компанії замінює потребу у фетальній сироватці великої рогатої худоби (FBS), яка зазвичай використовується для вирощування клітинних культур, використанням сконструйованих факторів росту мікроводоростей для стимуляції росту клітин ссавців.

Стартап продемонстрував ефективність свого передового методу на прототипі свинини та мікроводоростей ще минулого лютого. Mewery стверджує, що їх технологічний процес скорочує витрати до 70% порівняно з традиційними методами FBS, роблячи вирощене в лабораторії м’ясо більш конкурентоспроможним у порівнянні з м’ясом тварин.

Нагадаємо, американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору