Ужгородка

Новини Закарпаття

Лісгосп на Львівщині незаконно зрізав здорові дерева

На Львівщині лісгосп під виглядом санітарних рубок зрізав здорові дерева. Про це повідомили активісти громадської організації “Ліс“, пише  Bizagro

Експерти організації перевірили лісові ділянки Яворівського ДЛГП Обласного комунального спеціалізованого підприємства “Галсільліс”, що поблизу населених пунктів Бортятин, Новосілки та Глинець Яворівського району Львівської області. Під час перевірки виявили санітарну вибіркову вирубку поблизу населеного пункту Бортятин Судовишницької територіальної громади.

“Під час огляду ділянки звернули увагу на те, що попри наявність клейма відводу на пеньках зрубаних та на кореневих шийках відведених в рубку дерев, відсутніми були мітки категорій технічної придатності деревини. Відтак виник сумнів щодо обґрунтування проведення саме вибіркової санітарної рубки, оскільки зрубані та відведені у рубку дерева за характером крони, стовбура та зрізаних пеньків були здоровими. Вирубували більші за діаметром дерева, водночас у рубку не відвели відсталі в рості дерева та дерева другорядних порід”, — підкреслили в ГО.

Також по темі: Судитимуть двох екскерівників лісгоспу, які допустили незаконну вирубку лісу на понад 50 млн грн

Відзначається, що підприємство мало дозвільні документи на проведення рубки, однак до самої процедури виникли зауваження. Експерти провели аналіз зрубаних дерев саме в момент санітарної вирубки.

“Всихаючі дерева, а тим паче сухі — відсутні; хвоя стоячих і зрубаних дерев є темно-зеленою, а не “рудою”, як зазначено в акті лісопатологічного обстеження; кора не відслоюється, а щільно прилягає до стовбура дерева; механічно пошкоджені ділянки смоляться, що вказує зовсім не на всихання дерева! Вітер насадження не пошкодив, зломів та нахилів стовбура понад 30 градусів від вертикальної осі немає. Водночас на ділянці залишені дерева, які варто було б зрубати”, — констатують експерти.

Громадська організація “Ліс” вимагає від правоохоронних органів провести розслідування та притягнути до відповідальності відповідальних осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору