Ужгородка

Новини Закарпаття

Аграрії вважають сою найбільш рентабельною культурою у цьому сезоні

Всього з початку сезону Україна експортувала близько 3 млн т сої проти минулорічного показника в 1,1 млн т.

Для того, аби зібрати ранні культури в найкращій якості та з найменшими витратами, аграрії вже зараз продумують алгоритм дій. Зокрема, у ПАП “Диканське” на Полтавщині заздалегідь придбали дизпальне для безперешкодного забезпечення жнивної кампанії, розповів агроном підприємства Петро Пастернак, інформує AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Цього року ми сіяли ті культури, що й в попередні роки — озиму пшеницю, соняшник, кукурудзу, сою, трохи ячменю. Наразі пшениця перебуває у стані воскової стиглості, тож, з огляду на нинішні погодні умови, жнивувати почнемо за два тижні. Сьогодні важко сказати, що будемо продавати відразу, а що пізніше, все залежить від ціни. Як на мене, цього сезону найбільш рентабельною культурою буде соя, — пояснив він.

Про зберігання нового врожаю у ПАП “Диканське” вже подбали. Окрім складських приміщень, для зберігання зернових у них є в резерві спеціальна техніка для пакування зерна в поліетиленові рукава та підготовлена площа для такого зберігання урожаю.

Нагадаємо, фахівці зауважували, що постачання української сої на зовнішні ринки у 2022/23 МР може стати рекордним за минулі 5 сезонів. За прогнозами аналітиків ІА “АПК-Інформ”, експорт соєвих бобів з України цього сезону складе 2,66 млн тонн. Це на 91% вище за показник 2021/22 МР.

У 2022 році в Україні під сою, яка є критично важливою культурою для європейських поставок протеїну, було засіяно понад 1,5 млн га та зібрано 3,7 млн тонн врожаю. Це на 7% більше, ніж торік, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання української сої до ЄС.

Від  початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура.

У 2024 р. українським експортерам сої може знадобитись сертифікат прослідковуваності для постачання до Європейського Союзу.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору