Ужгородка

Новини Закарпаття

McDonald’s вводить обмеження на використання помідорів в Індії на тлі різкого зростання цін

Глобальна мережа закладів швидкого харчування назвала відсутність якісних продуктів “через сезонні проблеми з урожаєм” як причину для обмеження використання помідорів

Цього року несприятливі погодні умови підвищили ціни на помідори на 445% в Індії. McDonald’s припинив використовувати помідори для приготування їжі в більшості своїх закладів на півночі та сході Індії на тлі п’ятикратного зростання ціни них, оскільки несприятливі погодні умови обмежили врожайність цієї культури, повідомляє Bloomberg.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За словами прессекретаря McDonald’s в Індії, глобальна мережа закладів швидкого харчування назвала відсутність якісних продуктів “через сезонні проблеми з урожаєм” як причину для обмеження використання помідорів.

Ми працюємо над розв’язанням цієї проблеми, застосовуючи методи сталого ведення сільського господарства, включаючи вирощування помідорів на гідропоніці в повністю контрольованому середовищі, щоб зменшити ризик наших вимог через примхи сезону, — наголосив представник компанії.

Вартість основного продукту домашнього господарства в Індії нещодавно різко зросла через затримку мусонів, проливні дощі та високі за норму температури вплинули на райони вирощування в країні.

Помідори широко використовуються в індійській кулінарії та стрімке зростання ціни може спровокувати широкі протести, подібні до протестів, викликаних цибулею, які буквально повалили уряди в Індії, – зазначили в повідомленні.

Згідно з дослідженням, проведеним дослідниками з Резервного банку Індії, коливання вартості також можуть перешкоджати зусиллям центрального банку контролювати інфляцію та її непропорційний вплив на економічно вразливі групи населення.

Нагадаємо, Ізраїльські дослідники вивели новий сорт томатів, стійкіший до посухи. Передбачається, що він може допомогти фермерам впоратися з негативним впливом зміни клімату. Поглиблений генетичний аналіз, проведений під керівництвом вчених з Єврейського університету Єрусалима, виявив взаємодію між двома областями геному томату, яка призводить до підвищення врожайності та стійкості до посушливих умов.

Великі тепличні комбінати зменшили вирощування огірків та збільшили — томатів, адже вони потребують менше енерговитрат. Про це розповів власник тепличного господарства на Дніпропетровщині Максим Мироненко у блозі компанії Rijk Zwaan Ukraine.

Окрім цього, в Україні стрімко зростає ціна на якісний тепличний томат, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За інформацією проєкту, через сильну спеку різко погіршилася якість даної продукції. Виробники нерідко повідомляють, що на плодах залишаються опіки через активне сонце. У результаті на ринку зростає пропозиція некондиційного томату, тоді як якісної продукції мало пропонується.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Томати вигідно вирощувати між сонячними панелями: рослини отримують менше теплового стресу, а панелі краще охолоджуються завдяки транспірації рослин.

Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору