Професія фермера, на жаль, не передбачає довгого відпочинку, при цьому часто доводиться працювати і у вихідні, і на свята. Як аграріям запрограмувати себе на ефективну роботу без шкоди для здоров’я, розповідає головний лікар комплексу Edem Resort Medical & SPA Олексій Башкірцев.
Олексій Башкірцев – кандидат медичних наук, міжнародний експерт у сфері anti-age медицини, член Європейської академії природничих наук, тож його думці Landlord довіряє. В ексклюзивному інтерв’ю експерт відповів на питання, як часто слід обстежувати свій організм і чи може вчасна профілактика стати запорукою здоров’я?
Принцип Центру відновлення здоров’я Edem Resort Medical & SPA полягає в тому, що там фокусуються на моделі здоров’я, а не на моделі хвороби, і лікар концентрується на цілях створення компетенції, прагненні людини до щастя у вигляді попередження хвороби, а не на подоланні недоліків чи слабкостях.
Олексій Башкірцев радить орієнтовну «Інструкцію щодо здоров’я»:
- Виключити (знати) свої генетичні (спадкові) ризики: попереджений – значить озброєний.
- Зробити максимальне обстеження організму (лабораторні тести, МРТ, фіброгастроскопія, колоноскопія, рентген легень тощо).
- На основі цих даних розподілити процеси в організмі за трьома кольорами:
– червоний – «я від цього можу померти ближчим часом»;
– жовтий – «я можу це виправити»;
– зелений – антистаріння.
- Стани, що потрапили до червоної зони, потрібно контролювати щонайменше один раз на півроку!
Приклад: у вас в роду є рак кишечника. Ви пройшли колоноскопію та знайшли поліп. Якщо ви його видалили, то перемістилися до жовтої зони, якщо ні – залишаєтеся в червоній.
Або у вашій родині були випадки інсульту – ви контролюєте тиск. Якщо ви застосовуєте препарати й усунули фактори ризику, то автоматично переміщаєтеся до жовтої зони. Якщо нічого не робите, залишаєтеся у червоній.
«Людина біологічно запрограмована на багато більше років життя, ніж відводить собі. Важливо розуміти, що здоров’я залежить не тільки від харчування, а й від рівня розвитку медицини, від довкілля та способу життя», – підкреслює експерт.
Власникам бізнесу, які не можуть приділити багато часу відпочинку, Олексій Башкірцев дає пораду, виходячи з Бостонського дослідження 1930 року, в якому протягом півсторіччя велися спостереження людей за однаковими критеріями. Когорту розділили на дві групи: тих, хто «просто жив», і тих, хто «досяг великих успіхів» – багато грошей, задоволеність життям тощо.
У підсумку цього дослідження були визначені шість причин, від яких залежить щастя, – їх ще називають «огранюванням діаманта»:
- Оптимізм
- Висока самооцінка
- Почуття контролю над життям
- Сильні міжособистісні стосунки
- Здоров’я та фізична форма
- Вдячність
«Головне розуміти, що щастя – це не заперечення нещастя. Це природний стан людини», – наголошує Олексій Башкірцев.
Landlord раніше публікував поради Олексія Башкірцева щодо того, як позбутися осінньої депресії.
Джерело: Landlord