Ужгородка

Новини Закарпаття

Праця без шкоди для здоров’я: Олексій Башкірцев дає поради аграріям

Професія фермера, на жаль, не передбачає довгого відпочинку, при цьому часто доводиться працювати і у вихідні, і на свята. Як аграріям запрограмувати себе на ефективну роботу без шкоди для здоров’я, розповідає головний лікар комплексу Edem Resort Medical & SPA Олексій Башкірцев.

Олексій Башкірцев – кандидат медичних наук, міжнародний експерт у сфері anti-age медицини, член Європейської академії природничих наук, тож його думці Landlord довіряє. В ексклюзивному інтерв’ю експерт відповів на питання, як часто слід обстежувати свій організм і чи може вчасна профілактика стати запорукою здоров’я?

Принцип Центру відновлення здоров’я Edem Resort Medical & SPA полягає в тому, що там фокусуються на моделі здоров’я, а не на моделі хвороби, і лікар концентрується на цілях створення компетенції, прагненні людини до щастя у вигляді попередження хвороби, а не на подоланні недоліків чи слабкостях.

Олексій Башкірцев радить орієнтовну «Інструкцію щодо здоров’я»:

  • Виключити (знати) свої генетичні (спадкові) ризики: попереджений – значить озброєний.
  • Зробити максимальне обстеження організму (лабораторні тести, МРТ, фіброгастроскопія, колоноскопія, рентген легень тощо).
  • На основі цих даних розподілити процеси в організмі за трьома кольорами:

– червоний – «я від цього можу померти ближчим часом»;

– жовтий – «я можу це виправити»;

– зелений – антистаріння.

  • Стани, що потрапили до червоної зони, потрібно контролювати щонайменше один раз на півроку!

Приклад: у вас в роду є рак кишечника. Ви пройшли колоноскопію та знайшли поліп. Якщо ви його видалили, то перемістилися до жовтої зони, якщо ні – залишаєтеся в червоній.

Або у вашій родині були випадки інсульту – ви контролюєте тиск. Якщо ви застосовуєте препарати й усунули фактори ризику, то автоматично переміщаєтеся до жовтої зони. Якщо нічого не робите, залишаєтеся у червоній.

«Людина біологічно запрограмована на багато більше років життя, ніж відводить собі. Важливо розуміти, що здоров’я залежить не тільки від харчування, а й від рівня розвитку медицини, від довкілля та способу життя», – підкреслює експерт.

Власникам бізнесу, які не можуть приділити багато часу відпочинку, Олексій Башкірцев дає пораду, виходячи з Бостонського дослідження 1930 року, в якому протягом півсторіччя велися спостереження людей за однаковими критеріями. Когорту розділили на дві групи: тих, хто «просто жив», і тих, хто «досяг великих успіхів» – багато грошей, задоволеність життям тощо.

У підсумку цього дослідження були визначені шість причин, від яких залежить щастя, – їх ще називають «огранюванням діаманта»:

  • Оптимізм
  • Висока самооцінка
  • Почуття контролю над життям
  • Сильні міжособистісні стосунки
  • Здоров’я та фізична форма
  • Вдячність

«Головне розуміти, що щастя – це не заперечення нещастя. Це природний стан людини», – наголошує Олексій Башкірцев.

Landlord раніше публікував поради Олексія Башкірцева щодо того, як позбутися осінньої депресії.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору