Ужгородка

Новини Закарпаття

В Одеській області досліджують 20 безнасінних сортів винограду

В Україні офіційну реєстрацію мають два безнасінні сорти — Кишмиш Таїровський і Мєчта, однак їх замало, щоб належно забезпечити споживача десертною продукцією винограду.

Про це заявили Ірина Ковальова, Людмила Герус, В’ячеслав Скрипник, співробітники ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» НААН у статті в журналі “Садівництво по-українськи”.

З огляду на поповнення автохтонного сортименту безнасінних сортів у ННЦ “ІВіВ ім. В. Є. Таїрова” розпочали оцінювання групи інтродукованих безнасінних сортів. Для цього було відібрано 20 безнасінних сортів, що віддалені за генетичним і географічним походженням.

За словами вчених, залучені до ампелографічної колекції нові сорти вивчали в польових і лабораторних умовах на фоні еталонних зразків. Польові досліди здійснено на експериментальній базі ННЦ “ІВіВ ім. В. Є. Таїрова” (ампелографічна колекція) за методиками О. М. Негруля, Е. Б. Іванової, Е. С. Комарової. Усі етапи агробіологічних і фенологічних досліджень виконано за загальноприйнятими у виноградарстві методиками.

Також по темі: Малі винороби тепер можуть продавати продукцію без ліцензії на опт

Колекційні насадження закладено щепленими саджанцями на підщепі Рипаріа × Рупестріс 101-14 за схемою 3 ×1,5  м. Формування — двоплечий горизонтальний кордон зі штамбом заввишки 0,8 м.

Ґрунт — чорнозем південний, важкосуглинковий, малогумусний, сформований на лесі. Умови вегетації загалом сприятливі для виноградної рослини.

Як повідомлялось раніше, у Франції викорчуюють тисячі виноградників – люди віддають перевагу пиву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору