Ужгородка

Новини Закарпаття

Спонсору “Альфа-джазу” і побратиму Садового Фрідману повідомили підозру про відмивання 100 млн грн

Про це повідомляє пресслужба Бюро економічної безпеки.

У повідомленні БЕБ не вказується ім’я фігуранта справи, проте зазначається, що він володів третиною націоналізованого у липні банку, а також має громадянство країни-агресора та Ізраїлю. З цього опису зрозуміло, що мова може йти тільки про Фрідмана.

«Складено повідомлення про підозру російському олігарху – колишньому бенефіціарному власнику українського банку, який входив в топ-5 за розміром власного капіталу в Україні», – йдеться в повідомленні.

Фрідман підозрюється в легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, у сумі 1,2 млн доларів та 1,93 млн євро (близько 100 млн грн в еквіваленті), вчиненої організованою групою осіб та умисному ухиленні від сплати податків у розмірі 18 млн грн службовими особами наразі державного «Сенс Банку» (раніше – «Альфа-Банк Україна»).

Найближчим часом БЕБ спільно з ОГП направить запит про міжнародну правову допомогу, адресовану компетентним органам Сполученого королівства Британії та Північної Ірландії, з метою вручення олігарху письмового повідомлення про підозру, клопотання про обрання запобіжного заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору