Ужгородка

Новини Закарпаття

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький: «Наступний опалювальний сезон буде важким»

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

У нараді взяли участь представники обленерго, водоканалу, теплокомуненерго, інших обʼєктів критичної інфраструктури області, ДСНС та представники бізнесу – великі споживачі електроенергії.

“Енергосистема Львівщини минулої осені і зими була однією з пріоритетних цілей ракетних і дронових атак країни-агресора. Кількість влучань в енергообʼєкти співмірна з ураженнями в прифронтових областях”, – йдеться у дописі.

Під час наради представники енергокомпаній та обʼєктів критичної інфраструктури поінформували про ліквідацію наслідків масштабних атак та заходи підготовки до майбутнього опалювального сезону, сценарії та механізми резервних схем живлення на Львівщині. Є спільне розуміння, що обʼєкти критичної інфраструктури мають бути захищені джерелами автономного живлення на випадок нових атак і можливих відключень.

Обговорили також механізми захисту обʼєктів.

«Минулого року українська енергосистема почала синхронно працювати з енергосистемою континентальної Європи і це відкрило можливості імпорту електроенергії з Європи до України в разі потреби. Це додатковий ресурс уникнути відключень в разі нових атак країни-агресора, який став доступним завдяки синхронізації української та європейської енергомереж в березні 2022-го року», – наголосив голова НЕК Укренерго Володимир Кудрицький.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький підкреслив:

«Є спільне розуміння, що наступний опалювальний сезон буде важким. Ми не маємо ілюзій щодо намірів країни-агресора. Ми бачимо, що НЕК Укренерго забезпечує свої підстанції обладнанням і матеріалами для відновлення, щоб збільшити доступну потужність в енергосистемі Львівщини. Зі свого боку місцеві компанії роблять все можливе для підготовки своїх обʼєктів. Ймовірність нових атак висока, отже високою має бути наша готовність до можливих вимушених відключень».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору