Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні USАID запускає проєкт зі збагачення борошна

В умовах війни та обмеженого експорту, низьких цін на зерно виробництво вітамінізованого борошна сприятиме вдосконаленню каналів та ринків збуту, розширить доступ мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП) — виробників зерна до борошномельних підприємств і налагодженню довготривалої співпраці

Аби надати українським борошномельним підприємствам більше можливостей для розвитку, програма USAID АГРО співфінансує 15 проєктів вітамінізації борошна із загальним бюджетом до 57 млн грн, повідомив керівник Спілки “Борошномели України” Родіон Рибчинський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Офіційно проєкт представлять 17 серпня в межах конференції “Хлібна індустрія-2023”.

Це дозволить зробити українську продукцію більш конкурентною та затребуваною на нових міжнародних ринках, розширити асортимент та збільшити обсяги переробки. В умовах війни та обмеженого експорту, низьких цін на зерно виробництво вітамінізованого борошна сприятиме вдосконаленню каналів та ринків збуту, розширить доступ мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП) — виробників зерна до борошномельних підприємств і налагодженню довготривалої співпраці,— пояснив Рибчинський.

Нагадаємо, починаючи з середини серпня, уряд Нової Зеландії вимагатиме, щоб усе неорганічне пшеничне борошно для виробництва хліба, вироблене або продане у країні, було збагачене фолієвою кислотою. Анонсована зміна долучить країну до стандартів борошна в Австралії, Канаді та США.

У січні-травні 2023 року Україна імпортувала 13 тис. т сирів на суму $77,9 млн, свідчать дані Державної митної служби.

В умовах війни аграрний сектор став основою українського експорту та, відповідно, гарантом валютних надходжень від торгівлі. Чотири з першої п’ятірки позицій товарів, що Україна минулоріч продавала, посіли продовольчі та с/г товари.

У 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становила близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору