Ужгородка

Новини Закарпаття

Уряд знищує промислове машинобудування в Україні — Даніїл Шуфані

Власник підприємств виробничої групи «Варіант» Даніїл Шуфані у відкритому листі звернувся до Президента України Володимира Зеленського з приводу гнітючої ситуації, що склалася у промисловому машинобудуванні.

«Відсутність економічної політики у законодавчій і виконавчій владі України загрожує подальшою деіндустріалізацією економіки України, еміграцією працездатного населення й консервацією економічного розвитку країни на довгі роки. Така ситуація має суттєві негативні наслідки для фінансової стабільності та сталого економічного розвитку вітчизняних виробників», — акцентує увагу на проблемі Даніїл Шуфані.

Варто зазначити, що виробнича група «Варіант» була заснована в 1991 році та має виключно українську інвестиційну базу. До її складу входять 10 металообробних підприємств, що виробляють широку лінійку обладнання за 35 напрямами: торгово-складське обладнання, стелажі, електрозварні труби, обладнання для логістики, будівництва, комунікацій, сільського господарства тощо. Наразі на заводах групи працюють 4000 робітників.

За попередні кілька років підприємствам виробничої групи «Варіант» вдалося значно збільшити обсяг виробництва, фонд заробітної плати, а також виплати по податках.

«Усі ці фактори дозволяють стверджувати, що наші підприємства випускають продукцію з доданою вартістю і відіграють важливу роль для економіки країни. Уся наша команда підтримувала і проявляла довіру до нової влади, сподівалася на якісні зміни, які декларувалися в передвиборчих кампаніях.

Однак, існує ряд проблем, які досі не були прийняті до розгляду та які не дозволяють підприємствам отримати основу для подальшого розвитку, вивести продукцію на міжнародний ринок, збільшити кількість робочих місць. До основної проблеми можна віднести повну відсутність державної підтримки, яка у свою чергу, тягне за собою величезну кількість труднощів для розвитку промисловості України», — наголошує Даніїл Шуфані.

У листі-зверненні Даніїл Шуфані також відзначає низку інших питань, які можуть бути реалізовані тільки за особистим дорученням президента України та під його безпосереднім контролем, а саме:

  • імпортозаміщення;
  • державна допомога;
  • кредитні ресурси;
  • закон про ринок землі.

На думку підприємця, до цього списку завдань варто додати і питання часткової компенсації за рахунок бюджетних коштів. Даніїл Шуфані наполягає на необхідності включити лише техніку та обладнання вітчизняного виробництва, а імпортну техніку та обладнання — виключити.

«Ми все ще віримо в Вас особисто як у Президента і сподіваємося, що у Вас все вийде, але до Кабінету Міністрів довіри більше немає. Зі свого боку практично всі представники виробничих підприємств докладають усіх зусиль, щоб зберегти економічну незалежність нашої країни, створюючи робочі місця, інвестуючи власні кошти в розвиток виробництва, запускаючи нові напрямки. Хотілося б, щоб зміни почалися з підтримки урядом того, що вже створено й ефективно працює в Україні!» — написав власник «Варіант Агро Буд».

Пан Шуфані також підкреслив, що бізнес чув багато заяв від Кабміну про необхідність створення сильної промисловості та єдиних ринкових умов для всього бізнесу, що стало б чудовим плацдармом для подальшого розвитку вітчизняної економіки. Утім, гучні слова так і залишилися на рівні обіцянок.

«Так а де дії? Де ці рівні умови? Усе, що потрібно, — скористатися прикладом Європи, створити й впровадити інструменти, які дозволять вітчизняним виробникам бути конкурентними. На сьогодні в нас немає і 10% тих умов, які ефективно працюють у Європі», — резюмував Даніїл Шуфані.

Нагадаємо, раніше з відркритим листом до уряду звернулася Асоціація тваринників України, вимагаючи від влади повернення державної підтримки.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору