Ужгородка

Новини Закарпаття

Експерти спрогнозували, як Україна захищатиме свій агроекспорт

Обмеження імпорту, якого прагнуть Польща та інші члени ЄС, є рідкісною точкою незгоди між Україною та деякими з її найсильніших прихильників, що виступають проти вторгнення рф

Україна готова подати скаргу до Світової організації торгівлі, якщо Польща, котра беззаперечно підтримує нашу країну у війні проти рф, запровадить односторонню заборону на українське зерно, повідомляє Bloomberg

Українська сторона вважає позицію польського уряду внутрішньополітичною або помилковою і готова до розширеної процедури в СОТ. Для нашої країни головне знайти власні шляхи для експорту товарів морем.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Залежність України від експортних каналів суттєво зросла, особливо після того, як у липні путін вивів рф із зернової угоди, яка дозволяла експорт через чорноморські порти України.

У квітні Польща запровадила заборону на ввезення з України, після чого були вжиті заходи в Угорщині, Словаччині, Румунії та Болгарії у відповідь на скарги власних фермерів.

Європейський Союз намагався залагодити суперечку заходом, який дозволяє транзит українського зерна через п’ять країн. Термін дії обмежень закінчується 15 вересня. Водночас Польща закликала ЄС продовжити її.

Читайте також: У Єврокомісії поки немає рішення щодо обмежувальних заходів з імпорту українського зерна після 15 вересня

Обмеження імпорту, якого прагнуть Польща та інші члени ЄС, є рідкісною точкою незгоди між Україною та деякими з її найсильніших прихильників, що виступають проти вторгнення рф.

Нагадаємо, Туреччина продовжує намагатися відродити механізм “зернового коридору”, який довів свою ефективність, транспортувавши на світові ринки майже 33 млн тонн зерна.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Хорватська сторона підтвердила готовність надавати порти на Дунаї та в Адріатичному морі для транспортування українського зерна

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору