Ужгородка

Новини Закарпаття

На українському ринку прогнозують суттєве здорожчання молока

На початку вересня відбудеться масовий перегляд закупівельних цін сирого молока

Активізація ринку сирого молока підтверджується як серпневими точковими переглядами цін на сировину, так і очікуваним зростанням вартості молока, яке буде спостерігатися у перших числах вересня, повідомляє ІНФАГРО.

Навіть пасивність світового ринку та порівняно низькі ціни біржових молочних товарів не можуть стримати підняття вартості на українську сировину. Одночасне зниження пропозиції та попит внутрішнього ринку продукують незалежність поточного балансу від зовнішньої торгівлі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Окрім зниження показників сухих речовин, характерного для останнього півріччя, серпнева спека стала додатковим фактором падіння валу надоїв. Цей тренд наклався на підвищений попит внутрішнього ринку, згенерований спалахом внутрішнього туризму та поверненням населення з-за кордону перед початком навчального року.

Ці фактори стали основною причиною підняття закупівельних цін на молоко с/г підприємств. Ціна на молоко, вироблене в господарствах у серпні також трохи зросла.

За оцінками Держстату щодо результатів виробництва молока с/г підприємств з початку року, розрахунковий ріст показника в липні сягнув +4% до липня 2022 року. Відповідно до оцінок статистики, за підсумками семи місяців в Україні було вироблено 4,3 млн тонн сирого молока, що на 5,1% менше відповідного періоду минулого року. Оцінковий результат по категоріям: в с/г підприємствах вироблено 1,7 млн тонн (+8,5%), в господарствах населення вироблено 2,7 млн тонн (-11,9%).

На 1 серпня поголів’я корів в Україні складало 1,34 млн голів, що на 7,2% нижче відповідної дати минулого року. Кількість корів в категорії с/г підприємств 0,4 млн голів (-1,3%).

На початку вересня відбудеться масовий перегляд закупівельних цін сирого молока.

Нагадаємо, у січні-липні 2023 року в Україні було вироблено 4,3425 мільйона тонн молока-сировини, що на 5,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Проєкт “Сімейні молочні ферми” успішно залучив майже 22 млн грн від 199 інвесторів, які скористалися інвестиційною позикою.

ТОВ “Українська молочна компанія” (Київська область) у травні відкрила відгодівельник на 1 тис. голів великої рогатої худоби. 400 голів утримують у приміщеннях і 600 — на відкритих майданчиках.

У селі Мала Каратуль, що на Київщині, працює молочно-товарна ферма “Євросем”. Вона унікальна — тут майже п’ять місяців корів доять роботами. В дію запустили два приміщення з роботизованими зонами доїння, на черзі — ще одне.

Фермерське господарство “Промінь”, яке розташоване у Миколаївській області, за 60 км від лінії фронту, збудує ферму на 3 тисячі телят.

49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору