Ужгородка

Новини Закарпаття

Сьогодні в Україні відзначають День працівників лісу

Щорічно в третю неділю вересня відзначають професійне свято – День працівників лісу. Сьогодні вшановують усіх, хто піклується про ліси і оберігає їх від людини, а також прагне примножити лісові багатства. Свято було створене ще в радянські часи з метою підкреслити значення лісу для забезпечення нормального мікроклімату.

Всі ми чули такий вислів: «Ліси – це легені нашої планети». Вони займають близько однієї третини площі всієї суші і їх площа на Землі становить 38 млн. квадратних кілометрів. Але на превеликий жаль, до початку XXI століття людина знищила близько 50% площ лісів, які раніше існували на планеті. Зараз ці території зайняті посівами, пасовищами, поселеннями, пустками і іншими антропогенними ландшафтами, з решти лісів лише 22% складаються з природних екосистем. Причому більше 75% знищення лісів припадає на двадцяте століття.

Також по темі: Чи треба ставити на паузу вирубку лісу під час війни

Важливо відзначити, що в природі ліси мають дуже велике значення. У них зростає безліч видів рослин, проживає величезна кількість тварин і мікроорганізмів. Крім цього, ліси виконують ряд природних завдань. Однією з них є вироблення і очищення кисню. Кількості вироблюваного кисню одним деревом вистачає на трьох людей.

У лісі виділяється більше трьохсот різних ароматичних сполук, ефірних масел, фітонцидів, які вбивають хвороботворні мікроби і сприятливо впливають на здоров’я людини. На сьогоднішній день, в нашому досить складному житті, ліси служать місцем, де людині можна розслабитися, відпочити і вдихнути свіжого повітря.

В обов’язки працівників лісу входить захист лісів від захворювань і шкідників, підтримання нормального стану ґрунту, вони контролюють витрату ресурсу і забезпечують його відтворення, також вживають заходів, спрямованих на запобігання загорянню лісових масивів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору