Ужгородка

Новини Закарпаття

Болгарія може скасувати заборону на імпорт українського зерна

Наразі остаточне рішення мають ухвалити на пленарному засіданні

У Болгарії можуть скасувати заборону на імпорт українського зерна.

Парламентський комітет з економічної політики та інновацій країни ухвалив відповідний проєкт рішення. У проєкті мовиться, що наша країна не підтримує продовження після 15 вересня 2023 року надзвичайного заходу щодо заборони імпорту до Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України та доручено Раді міністрів вжити необхідних заходів для висловлення позиції, повідомляє Forbes Bulgaria.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі остаточне рішення мають ухвалити на пленарному засіданні.

Десять членів комітету підтримали проєкт рішення, четверо – “проти” і двоє утрималися. Це питання викликало жваву дискусію у Комісії, проти нього виступили галузеві організації, які були присутні на засіданні Комісії.

Болгарські фермери заявили, що вони шоковані цим рішенням. Зокрема голова Національної асоціації виробників зерна Ілля Проданов заявив, що рішення ставить під загрозу аграрну галузь країни, і попередив, що асоціація захищатиме інтереси виробників в “усі можливі способи”.

Нагадаємо, між Україною та Румунією відкриють новий пункт пропуску Біла Церква — Сігету Мармацієй. Він буде працювати як для вантажних транспортних засобів, так і для легкових авто і автобусів.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн-зустріч з міністром сільського господарства та сільського розвитку Румунії Флоріном-Іонуцем Барбу. Сторони обговорили питання співробітництва в аграрній галузі між Україною та Румунією, повідомили у пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також  20,3 млн тонн олійних.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору