Ужгородка

Новини Закарпаття

У вашій квартирі може прописатися хто завгодно через новий закон

Прописка колись була дуже важливою у житті пересічного українця, адже тільки з її допомогою можна було щосили користуватися певними адміністративними послугами, а гроші і гроші можна було отримати лише з прив’язкою до місця проживання, повідомляє Джерело.

Радянський інститут прописки вже давно канув у небуття і йому на зміну прийшла реєстрація громадян, але чи зміниться від цього суть?
Нова реєстрація базується на довірі і нагадує цим американський аналог – людина просто говорить, де проживає і підтверджує це лише заявою.

Стверджується, що чинний механізм обліку населення в Україні призводить до накопичення у реєстрах територіальних громад інформації про місце проживання, яка на 30%, а відносно дітей — до 63% не є достовірною. Громадянам простіше віддати перевагу проживання без оформлення реєстрації або реєструватися не за місцем проживання.
Зараз, щоб отримати “прописку”, необхідно прийти до органу реєстрації або центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), до того ж разом з власником житла, якщо у людини, яка бажає зареєструватися, немає документа на право проживання.

Нові зміни призведуть до того, що заява про реєстрацію буде дозволено подавати в органи реєстрації або ЦНАП, онлайн, або надіслати поштою.

Однак виходить, що майже будь-який громадянин зможе подати заяву на реєстрацію в конкретній квартирі, не отримуючи згоди її власника.
«Реєстрація відбувається не в квартирі, а за її адресою. Згода собстенника житлоплощі при цьому не обов’язково. Проживаєш – можеш реєструватися. Власник дає згоду на проживання. Це інші правові відносини і до реєстрації відношення не мають. “Реєстрація буде потрібна для того, щоб був облік населення, як це давно є світовою практикою, а не для того, щоб вирішити майнове і житлове право”, — кажуть експерти.

Але стверджується, що заперечувати факт реєстрації стане можливо у випадку якщо зареєстровані в квартирі особи в ній не живуть.

“Адже зараз чому власники проти реєстрації інших людей? Тому що діюча прописка, яка лише називається реєстрацією, пов’язана з правом на проживання. Сьогодні власник дасть згоду на реєстрацію, і воно буде прирівнюватися до проживання в квартирі. Тобто особа, якій надано таку згоду, можна буде виселити лише за допомогою суду” — стверджують фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору