Ужгородка

Новини Закарпаття

В ЄС розглядають ймовірність виділення Україні 1 млрд євро на викуп зерна в аграріїв

Зауважується, що така підтримка дозволить українським аграріям отримати кошти для подальшої роботи

Наразі в Європейському Союзі розглядають можливість надання Україні до 1 млрд євро для викупу зерна в аграріїв, заявив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, передає “Укрінформ”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми чекаємо рішення Європейського Союзу про виділення досить немаленької суми грошей для викупу якоїсь частини українського збіжжя в українських фермерів для того, щоб у них були кошти на посівну та виплати за паї. Сьогодні йдеться про 1 млрд євро. Побачимо, яке вони приймуть рішення. Але це дуже важливо, щоб держава за європейські кошти викупила врожай, — пояснив він.

Соломчук акцентував, що така підтримка дозволить українським аграріям отримати кошти для подальшої роботи.

Нагадаємо, у Болгарії можуть скасувати заборону на імпорт українського зерна.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також  20,3 млн тонн олійних.

Український АПК може втратити за рік щонайменше $3-4 млрд, якщо Україна не збільшить щомісячний експорт зерна з 3 млн тонн до 5,5-6 млн тонн.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору