Ужгородка

Новини Закарпаття

Експерти ринку прогнозують зниження внутрішніх закупівельних цін на українське зерно

Зауважується, що додаткові видатки лягали насамперед на трейдерів і, природно, що вони закладали це в закупівельні ціни, роблячи їх нижчими

Навіть коли діяв зерновий коридор, у сезоні 2022/23 МР, внутрішні закупівельні ціни в Україні були суттєво нижчими за світові. Зараз же за умов його відсутності, різниця в цінах буде ще більшою, розповіла заступник директора ProAgro Group Марія Колесник у матеріалі для The Ukrainian Farmer

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Загалом поведінка трейдерів в ціноутворенні є зрозумілою й зумовленою ризиками, на які вони натрапляли через блокування росією українських постачань, пояснює експертка.

Усі ці додаткові видатки лягали насамперед на трейдерів і, природно, що вони закладали це в закупівельні ціни, роблячи їх нижчими.

Якщо ж обсяг ризиків підвищився, логістичне плече ускладнилося, а його вартість зросла, то з високою ймовірністю можна прогнозувати подальше зниження внутрішніх закупівельних цін,— зазначила Колесник.

Нагадаємо, український АПК може втратити за рік щонайменше $3-4 млрд, якщо Україна не збільшить щомісячний експорт зерна з 3 млн тонн до 5,5-6 млн тонн.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

Станом на останній день літа аграрії всіх областей України намолотили понад 33 млн тонн нового врожаю, з яких – 29 млн 184 тис. тонн зернових та понад 4 млн тонн олійних культур.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Дніпропетровській області також почалися жнива. Зокрема, до збору врожаю приступили аграрії Кам’янського, Криворізького та Нікопольського районів.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур.

Деякі господарники Волинської області розпочали збір озимого ячменю, загальна площа посіву якого в області становить 7,7 тис. га.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору