Ужгородка

Новини Закарпаття

Лабораторне м’ясо визнало найбільше агентство з сертифікації кошерності 

Успішне отримання кошерної сертифікації може прокласти шлях і до інших релігійних сертифікатів

Православний союз (OU), найбільше у світі агентство з сертифікації кошерності, визначив, що лінія курячих клітин Super Meat відповідає найвищому рівню нагляду за кошерністю: стандартам мехадрин. Це стало першою та головною точкою дотику релігійних дієтичних стандартів і передових харчових технологій у промисловості культивованого м’яса, передає foodingredientsfirst.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Успішне отримання кошерної сертифікації може прокласти шлях і до інших релігійних сертифікатів, наприклад, халяль.

Зараз OU та ізраїльський стартап з культивування м’яса Super Meat працюють разом, щоб створити перелік чітких вказівок для всього ланцюжка постачання та процесу виробництва на основі суворого єврейського закону та наукових оглядів.

Віцепрезидентка із розвитку бізнесу в Super Meat Оснат Шоцак зазначила, що відповідність релігійним стандартам є важливою для нових харчовмх продуктів з кількох причин.

Завдяки дотриманню релігійних дієтичних рекомендацій інноваційні продукти можуть бути інклюзивними та доступними для широкого кола людей, – пояснила вона.

Ще однією причиною є довіра та безпека.

Релігійних законів про дієту дотримувалися століттями, і вони глибоко вкорінилися у віруваннях і практиках багатьох людей. Дотримання цих стандартів може забезпечити споживачів додатковим рівнем довіри, особливо до нових продуктів, – зазначила Шоцак.

Також, зауважується, що їжа – це “універсальна мова, яка долає бар’єри та зближує спільноти”.

Читайте також: Лабораторне м’ясо згодом стане доступне абсолютно усім

У виданні зазначили, що не всі релігії поки що сприймають культивоване м’ясо.Наприклад, у 2021 році панівна ісламська влада Індонезії продиктувала, що лабораторне м’ясо є харамом і тому заборонено для майже 230 мільйонів мусульман країни.

Одначе, Super Meat прийняв уже дві рабинські делегації для процесу затвердження OU. Серед делегацій були присутні провідні галахічні судді та вчені Ізраїлю, сучасні арбітри єврейського права.

Нагадаємо, дослідники Центру клітинного сільського господарства Університету Тафтса (США) розробили стовбурові клітини для виробництва штучного м’яса, які захищені від помилок під час ділення і можуть швидко рости.

Японські вчені з Вищої інженерної школи Університету Осаки створили елітну яловичину з допомогою 3D-принтера. Щоб структура штучного м’яса нагадувала стейк вагою, для його друку застосовували три типи клітинних волокон: жир, м’язи та судини. Зокрема, для одного шматка застосовано 42 м’язові волокна, 2 капіляри та 28 елементів жирової тканини.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору