Ужгородка

Новини Закарпаття

Польські виробники малини теж відмовляються від збору ягід через низькі ціни

Через низькі ціни в закупці польські виробники малини збираються залишити частину врожаю на плантаціях.

Ціна на малину в Польщі стрімко здешевшала ще в серпні. Наразі ціни в малиновому регіоні становлять 3,80-3,90 злотих/кг на рампі за фрукти, закуплені «через рейку» в ящику чи ящику. Трохи кращі та краще сортовані фрукти коштують від 4,20 до 4,50 злотих/кг. 

Останні два-три дні пропозиція малини стрімко зменшується. З дня на день, навіть наполовину. Минулого тижня багато виробників відмовилися від збору врожаю. Зараз це безглузда робота, від неї нічого не залишилося. Також малини стало набагато менше.

За даними Союзу виробників малини та полуниці Польщі, ціни на паливо, добрива та інші витрати зросли на 50-100% порівняно з минулим роком. Це призвело до того, що вартість вирощування малини стала економічно недоцільною для багатьох виробників.

Як повідомляє видання Sadyogrody, цього року в Польщі планується зібрати близько 100 тисяч тонн малини. Однак, за оцінками експертів, до 20% врожаю може залишитися на плантаціях.

Це може призвести до дефіциту малини на ринку та підвищення цін на цей продукт.

Також по темі: Українські фермери відмовляються від збирання малини, вважаючи це невигідним

Ціни на польську малину є одним з основних факторів, що впливають на ціни на малину в Україні. Тому, якщо польські виробники залишать частину врожаю на плантаціях, це може призвести до зростання цін на малину в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору