Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна та Молдова продовжили транспортний безвіз ще на два роки

Угода передбачає можливість виконувати двосторонні та транзитні перевезення автомобільним транспортом без спеціальних дозволів

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдова погодили продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між країнами до кінця 2025 року.

Протокол із рішенням продовжити дію лібералізації був підписаний за результатами засідання українсько-молдовської змішаної комісії про міжнародне автомобільне сполучення 13-14 вересня, повідомляє пресслужба відомства.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що Угода передбачає можливість виконувати двосторонні та транзитні перевезення автомобільним транспортом без спеціальних дозволів.

Можливість безперешкодно виконувати вантажні перевезення через територію Молдови є одним з інструментів налагодження та нарощення наших експортних можливостей. Окремо також уже працюємо над питанням верифікації всіх автобусних маршрутів між нашими країнами та спрощення процедури їх відкриття перевізниками, — зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Попередня Угода про лібералізацію вантажних перевезень була підписана у серпні 2022 року чинністю до кінця цього року, та передбачена можливість продовження за згодою сторін.

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу 25 травня продовжила дію “економічного безвізу” з Україною ще на рік.

23 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського Союзу.

З 1 жовтня 2022 року для бізнесу в Україні відкрилася можливість міжнародного переміщення товарів із 35 іншими країнами-учасниками за одним транзитним документом, запрацював так званий митний безвіз.

У листопаді 2022 Депутати Європарламенту своїм голосуванням ратифікували Угоду про вантажні перевезення автотранспортом.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору