Ужгородка

Новини Закарпаття

До кінця року Італія поступиться Франції світовим лідерством у виробництві вина

Передбачається, що Італія втратить позицію найбільшого виробника вина у світі та вперше за дев’ять років поступиться Франції

Виробництво вина в Італії цьогоріч упаде на 12% через те, що екстремальні погодні умови та грибкові захворювання серйозно уразили місцеві виноградники, повідомляє Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Виробництво вина в Італії, схоже, скоротиться на 12% цього року до рівня нижче 44 мільйонів гектолітрів після того, як екстремальні погодні умови та грибкові захворювання серйозно уразили виноградники.

Передбачається, що Італія втратить позицію найбільшого виробника вина у світі та вперше за дев’ять років поступиться Франції.

Виробництво може впасти приблизно на 20% у центральних регіонах та майже на третину на півдні країни через поєднання поганих погодних умов та впливу грибка під назвою plasmopara viticola. При цьому на півночі Італії фіксується невелике зростання виробництва – на рівні на 0,8%.

Нагадаємо, уряд Франції виплатить виноробам понад €240 млн у межах програми підтримки, що допоможе виробникам адаптуватися до падіння попиту у країні.

У Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

Зауважимо, вчені зробили сенсаційне відкриття, шукаючи батьківщину виноградарства.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

На Одещині планують збільшити площі під виноградом.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору