Ужгородка

Новини Закарпаття

Nestlé планує переробляти лушпиння какао на біодобриво

У рамках дорожньої карти Nestlé 2050 net zero та її роботи з відроджуваного сільського господарства компанія тестує багато нових інноваційних ідей. Ті, які виявилися ефективними та масштабованими, поширюються ширше. У Великобританії Nestlé запускає пілотний проект, щоб оцінити, чи можна використати шкаралупу какао з кондитерської фабрики в Йорку для створення добрива з низьким вмістом вуглецю.

Дворічні випробування призначені для оцінки ефективності добрива на врожайність, здоров’я ґрунту та викиди парникових газів (ПГ). У разі успіху можна виготовити до 7 000 тонн добрив з низьким вмістом вуглецю та запропонувати їх фермерам у ланцюжку постачання пшениці Nestlé у Великобританії. Ця кількість добрив дорівнює приблизно 25% від загального використання добрив Nestlé UK для пшениці.

На виробництво та використання звичайних добрив припадає приблизно 5% глобальних викидів ПГ,  і більше половини вуглецевого сліду пшениці, вирощеної у Великобританії, пов’язано з використанням добрив.

Переробка цінних поживних речовин з потоків відходів у харчовій системі дає багатообіцяючу можливість створити ланцюжок постачання з меншими викидами. Розширення виробництва добрив з низьким вмістом вуглецю може забезпечити фермерів більш стійким продуктом за надійною ціною.

Какао-шкаралупа постачається компанією Cargill, яка обробляє какао на заводі в Йорку, щоб стати ключовими інгредієнтами для культових продуктів, таких як KitKat і Aero. Пробний об’єм какао-шкаралупи був оброблений і гранульований компанією CCm Technologies зі Свіндона.

Також по темі: Nestlé розпочала будівництво фабрики у Волинській області

«Фермери часто опиняються серед перших груп, які стикаються з глобальними проблемами, і ці ризики потім несе продовольча система, від якої ми всі залежимо», — сказав Метт Райан, керівник регенерації Nestle UK & Ireland. «Ми повинні знайти способи зробити систему більш стійкою, і оптимізація нашого використання природних ресурсів є важливою частиною цього».

«Цей проект є невеликим, але дуже значущим кроком до чистого нульового майбутнього, де виграють і фермери, і місцеві підприємства, і природа», — додав Раян.

Випробування, розроблені й контрольовані компанією Fera Science Ltd із Йорка, наразі проводяться на оброблюваних фермах у Саффолку та Нортгемптонширі.

Річард Лінг, керівник ферми Rookery Farm, Wortham у Норфолку, який постачає пшеницю Nestlé Purina, сказав: «Ми завершили збір урожаю та успішно виростили врожай озимої пшениці, використовуючи це нове добриво. Ми порівняли дві частини поля, одне, яке використовувало добриво з какао-шкаралупи, а інше, яке використовувало звичайне добриво. Немає істотної різниці в урожайності, тому ми бачимо, що це працює!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору