Ужгородка

Новини Закарпаття

Найдорожчий кавун у світі коштує від 6 тис доларів США за штуку

Чорний японський кавун сорту Densuke є одним із найдорожчих у світі. Цю дивовижну ягоду-делікатес вперше почали вирощувати у селищі Тома (Японія, 1980 рік). Звернули ж на кавун увагу через помітне зниження врожаю рису.

Цікаво, що назва кавуна дослівно і перекладається як «допомога рисовому полю». Все просто: «Densuke», назва сорту, походить від японських ієрогліфів «допомога» та «рисове поле».

Зростає чорний делікатес виключно в Країні сонця, що сходить. І не скрізь, а тільки на острові Хоккайдо. Шкірка Densuke чорна однотонна. М’якуш – солодка і м’яка, вигідно відрізняється від інших кавунів; загалом, справжньому гурману зрозуміло, що до чого. У середньому, вага ягоди становить від 5 до 7 кг (бувають гіганти-виключення до 11 кг), а річна врожайність Densuke налічує 10 тисяч штук. Форми цього делікатесу бувають різні, але найпопулярніша — кругла.

Також по темі: Вирощування українських кавунів поступово відновлюється

Кавун цей у народній медицині рекомендують для очищення печінки, виведення каменів із жовчної системи та лікування нирок. Делікатес зміцнює організм, сік Densuke серйозно посилює імунітет. Шкода тільки, що діабетикам, носіям фосфатного каміння та хворим на метеоризм цей кавун не рекомендується. Іншим – можна. Насіння виводить гельмінтів, є в цьому кавуні і лікопін, ефективний у пригніченні ракових клітин. А ще кавун покращує зір, нормалізує діяльність простати, позитивно впливає на кишкову мікрофлору, позбавляє дисбактеріозу та колітів. Для шкіри обличчя його також застосовують: м’якоть відмінно покращує та тонізує шкіру.

Незважаючи на дивовижні властивості, ціна на диво-ягоду трохи «просіла»: зараз за одну можна викласти $6 тисяч, хоча ще в недалекому минулому кавун Densuke коштував $8 тис. Розкіш теж зазнає інфляції. Позаяк, досі цей елітний кавун охоче беруть як стильний і приємний презент. З чудовим смаком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору