Ужгородка

Новини Закарпаття

Експорт картоплі з України у 2023 році рекордно високий, але ціни та якість низькі

За даними аналітиків EastFruit  , у першому півріччі 2023 року українським аграріям вдалося експортувати рекордні обсяги свіжої картоплі, незважаючи на російську агресію проти України. Проте ці записи мають гіркий присмак і вказують на серйозні проблеми для стійкості цієї галузі.

Експорт товарної картоплі з України в першому півріччі 2023 року склав 19,8 тис. тонн – абсолютний рекорд, відзначають аналітики. Востаннє Україна експортувала більше 10 тис. тонн картоплі в першому півріччі 10 років тому, тобто в 2013 році, тоді експорт становив 14,7 тис. тонн.

Також по темі: Ціни на картоплю суттєво знизяться в найближчі два місяці – експерт

Крім того, експорт картоплі за перші шість місяців 2023 року в 2,3 раза перевищив показник 2022 року за той самий період і в 3,8 раза перевищив середній показник за останні п’ять років.

Всього 0,16 долара за кг коштувала оптова ціна картоплі на кінець березня 2023 року в Україні. Для будь-якого фермера, який хоч раз вирощував картоплю, очевидно, що така низька ціна не може покрити витрати на вирощування і навіть витрати на якісний посівний матеріал.

Друга погана новина – 91% рекордного обсягу експорту картоплі з України припав на одну країну – Молдову. чому Відповідь – низька якість, вважають аналітики EastFruit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору