Ужгородка

Новини Закарпаття

Аграрії можуть збільшити попит на культивовані морські водорості

Морські водорості можуть стати більш популярними, оскільки вони є низьковуглецевою альтернативою пластику та іншим продуктам.

За даними нового звіту, морські водорості мають потенціал стати більш популярними, оскільки вони є низьковуглецевою альтернативою пластику та іншим продуктам.

Звіт, опублікований Nature Conservancy and Bain and Company, стверджує, що нинішніх цін на блакитний вуглець буде недостатньо для стимулювання кліматично-розумних методів землеробства.

Однак, хоча вуглецеві кредити навряд чи сприятимуть значному зростанню в найближчій перспективі, позиціонування морських водоростей як низьковуглецевої альтернативи продуктам з більш високими викидами може принести як економічні, так і екологічні вигоди.

Згідно зі звітом, одним із секторів, який міг би сприяти зростанню галузі вирощування морських водоростей, є ринок біостимуляторів. Біостимулятори – це матеріали, які покращують врожайність і здоров’я наземних культур, засвоєння поживних речовин, стійкість до стресів і якість ґрунту.

Ринок біостимуляторів морських водоростей, вже будучи швидко зростаючою галуззю, потребує від 250 000 до 500 000 тонн морських водоростей на рік, більшість з яких збирають у дикому вигляді.

Подібним чином біопластик із морських водоростей має намір збільшити ринковий попит і служити заміною для менш стійких продуктів.

Також по темі: Вчені знайшли спосіб підвищити врожайність рослин без збільшення споживання води

Однак, незважаючи на великий потенціал цих ринків для стимулювання промисловості вирощуваних водоростей, морські водорості знаходяться в значно меншому економічному становищі порівняно з традиційними продуктами та конкуруючими зеленими альтернативами як на ринках біопластику, так і біостимуляторів.

Щоб подолати цей недолік, необхідно або виправдати вищу ціну, відокремивши водорості як преміальний продукт, або знизити ціну за рахунок підвищення ефективності, вдосконаленої технології переробки або субсидій.

«Морські водорості не тільки не потребують прісної води, землі чи добрив для росту, але й можуть відновити здоров’я океану, видаляючи надлишок азоту з прибережних водних шляхів, компенсуючи локалізовані наслідки підкислення океану та забезпечуючи середовище існування для різноманітних морських видів», – сказав Роберт Джонс, глобальний керівник аквакультури The Nature Conservancy.

«Оскільки цей сектор розвивається, важливо, щоб ми ретельно оцінювали як можливості, так і обмеження вирощування морських водоростей, щоб ми могли гарантувати, що інвестиції добре розміщені та мають найкращі шанси на отримання позитивних результатів для спільнот та екосистем», – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору