Ужгородка

Новини Закарпаття

Українські переробники зменшують закупівлі сої через низьку якість

Цього року в Україні очікується збільшення врожаю соєвих бобів до рекордних для галузі 4,8 млн т внаслідок збільшення посівної площі до шестирічного максимуму

Українські переробники з початку минулого тижня почали активно знижувати закупівельні ціни на соєві боби внаслідок збільшення надходжень сировини нового врожаю, повідомляє ІА “АПК-Інформ”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі від аграріїв переважно надходять пропозиції низькопротеїнових соєвих бобів. Саме через якість сировини частина компаній майже повністю відмовляється від закупівлі сої 2023 року. Проте, враховуючи відсутність соєвих бобів старого врожаю, переробники, яким терміново потрібно поповнити запаси для виконання контрактних зобов’язань, закуповували олійну невеликими партіями.

Ситуація, що склалася з якістю соєвих бобів, надає деяку підтримку цінам, однак превалювання пропозиції над попитом поки що повністю нівелює даний фактор та спричиняє суттєвий тиск на ціни.

Так, порівняно з останніми цінами на соєві боби врожаю 2022 року, які на кінець сезону досягли меж 18300-21000 грн/т СРТ, ціни на олійну врожаю-2023 фіксуються переважно в діапазоні 13000-14500 грн/т СРТ.

Поки що соя залишається найдорожчою серед трьох основних олійних культур у країні, однак тиск з боку очікуваного збільшення пропозиції все ще буде залишатися одним із основних факторів впливу на сегмент.

Цього року в Україні очікується збільшення врожаю соєвих бобів до рекордних для галузі 4,8 млн т внаслідок збільшення посівної площі до шестирічного максимуму.

Одначе, переважно суха погода сприяє активному просуванню збиральної кампанії в країні, і минулорічна проблема з високою вологістю соєвих бобів поки що не спостерігається, що може сприяти притримуванню продажу аграріями в разі суттєвого зниження цін.

Нагадаємо, цьогоріч найбільш прибутковими культурами є соя та цукрові буряки, оскільки вони мають стабільний попит і високу ціну, яка перекриває собівартість виробництва.

Глобальне виробництво сої у 2023/24 МР зросте до майже 403 млн т.

У 2022 році в Україні під сою, яка є критично важливою культурою для європейських поставок протеїну, було засіяно понад 1,5 млн га та зібрано 3,7 млн тонн врожаю. Це на 7% більше, ніж торік, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання української сої до ЄС.

Від  початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура.

У 2024 р. українським експортерам сої може знадобитись сертифікат прослідковуваності для постачання до Європейського Союзу.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору