Ужгородка

Новини Закарпаття

Експорт морозива упав на третину

Морозиво займає 19% експорту молочних продуктів з України

У серпні українські експортери морозива скоротили обсяги постачань до 1,16 тис. т, що на 33% менше липневого рівня, інформує Асоціація виробників молока.

Валютна виручка від морозива склала $3,82 млн, що на 30% менше порівняно до липня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основними напрямками експорту морозива були ЄС (53%), Молдова (27,22%) та Ізраїль (9,66%). Постачання морозива на зовнішні ринки скоротилися через зменшення обсягів у Молдову, Польщу та Болгарію, пояснюють експерти.

За даними асоціації, морозиво займає 19% експорту молочних продуктів з України.

Нагадаємо, нині для українського морозива недоступна морська логістика, тож за рік Україна на третину збільшила свою присутність на європейському ринку, втративши традиційні близькосхідні та азійські ринки.

У червні 2023 року українські компанії відвантажили на зовнішні ринки 1,65 тис. т морозива, що на 13% більше, ніж місяцем раніше.

Можливість відновлення та налагодження експорту українського мʼяса та мʼясної продукції до Китаю обговорили під час засідання робочої групи з питань розвитку м’ясної галузі під головуванням першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило подетальну інфографіку, яка роз’яснює нові гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження. Нагадаємо, що такі вимоги затверджено наказом Мінагрополітики від 20 жовтня 2022 року № 813.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору