Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна спільно з Нігерією підписали Меморандум про зерновий термінал у порту Леккі

Проєкт реалізується завдяки спільним зусиллям уряду Нігерії, китайської компанії China Harbour Engineering Company та сінгапурської Tolarams Group

На Конференції з питань відновлення Україна та Нігерія підписали Меморандум про зерновий термінал у порту Леккі, поінформували у пресслужбі Мінагрополітики.

Зауважується, що країни “відкривають нові можливості для співпраці в агросекторі” — будують перший повністю автоматизований глибоководний порт Леккі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Проєкт реалізується завдяки спільним зусиллям уряду Нігерії, китайської компанії China Harbour Engineering Company та сінгапурської Tolarams Group.

Співпраця Мінагрополітики та Lagos Free Zone Company буде спрямована на створення необхідної інфраструктури для забезпечення подальшого безперервного постачання української агропродукції як до Нігерії, так і до всього африканського континенту. З основною метою — забезпечити продовольчу безпеку у регіонах,  які найбільше цього потребують, — заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Нагадаємо, Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік. За цей час вдалося вивезти близько 100 тисяч тонн української продукції, повідомив керівник зернового термінала порту Рієка.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору