Ужгородка

Новини Закарпаття

На Землі рекордно знижується рівень виробництва вина

Здебільшого проблема полягає не стільки у втраті лідерства Італії за обсягами виробництва, скільки в уповільненні внутрішнього та зовнішнього попиту, що знижує ціни

Цьогоріч грибкові захворювання вразили виноградники та спільно з екстремальними погодними умовами, це може призвести до падіння виробництва італійського вина на 12%. Також зниження споживання може стати ще однією причиною втрати позицій світових лідерів виробництва напою пише Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Виробництво скоротиться до рівня нижче 44 млн га, що означає, що Італія втратить позицію найбільшого виробника вина у світі, а Франція поверне собі першу позицію вперше за дев’ять років.

Північні регіони Італії планують зареєструвати невелике зростання виробництва на 0,8%. Одначе, очікується, що виробництво впаде приблизно на 20% у центральних регіонах і приблизно на 30% на півдні через погану погоду та вплив грибка під назвою Plasmopara viticola.

Грибок, що вражає листя і плоди виноградної лози, спричинює хворобу під назвою пероноспороз винограду. Водночас якість вина не постраждає. З урожаю 2023 року винороби зможуть отримати високоякісні вина.

Зменшення виробництва також не повинно викликати тривоги, оскільки існуючі запаси становлять понад 49 млн гектолітрів, що є найвищим рівнем за минулі шість років.

Проблема полягає не стільки у втраті лідерства Італії за обсягами виробництва, скільки в уповільненні внутрішнього та зовнішнього попиту, що знижує ціни.

Нагадаємо, уряд Франції виплатить виноробам понад €240 млн у межах програми підтримки, що допоможе виробникам адаптуватися до падіння попиту у Франції. Програма передбачає перегонку вина в етанол, який використовуватиметься у промислових цілях: для виробництва парфумерії або водно-спиртових гелів.

У Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

Зауважимо, вчені зробили сенсаційне відкриття, шукаючи батьківщину виноградарства.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

На Одещині планують збільшити площі під виноградом.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору