Ужгородка

Новини Закарпаття

Японська компанія розробляє ракетне паливо з коров’ячих відходів

Випробування нового палива почнеться вже цієї осені

Японська хімічна компанія Air Water Inc. працює над створенням рідкого біометану з коров’ячих відходів для використання як ракетного палива, повідомляє Kyodo News.

Air Water Inc. заявила, що випробування нового палива почнеться вже цієї осені.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Паливо буде завантажене в ракету, яку створив космічний стартап Interstellar Technologies Inc., що базується на острові Хоккайдо.

Interstellar Technologies проведе випробування, щоб підтвердити, що паливо, створене з коров’ячих відходів, може використовуватися для їхніх апаратів.

Air Water виробляє рідкий біометан на Хоккайдо з 2021 року. Він зброджує гній і сечу на заводі, побудованому на молочній фермі в місті Тайкі, перш ніж транспортувати отриманий біогаз на завод в Обіхіро.

Потім метан відокремлюють від продукту, охолоджують і перетворюють на рідкий біометан.

Ракети потребують рідкого палива, щоб виробляти достатньо енергії для старту в космос. Хоча метан високої чистоти зазвичай виробляється з рідкого природного газу, компанія працює над створенням метану подібної якості за допомогою біогазу з відходів.

Ми хочемо запустити ракету, використовуючи вуглецево-нейтральну енергію, — зазначив представник Air Water.

Нагадаємо, у 2023 році в Україні очікується запуск у роботу п’яти біометанових заводів. Вони зможуть виробляти 20 млн кубометрів біометану на рік.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

13 квітня на Чернігівщині відкрився перший в Україні біометановий завод: кубометри газу пішли в газорозподільчі мережі. За об’ємом виробництва підприємство забезпечуватиме близько 1500 споживачів на рік.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору