Ужгородка

Новини Закарпаття

Румунські портові оператори намагаються збільшити потужність переробки зерна

У серпні через Констанцу пройшло близько 2,7 млн ​​тонн українського зерна

Румунські портові оператори в чорноморському порту Констанца інвестують у збільшення своїх потужностей з перевалки зерна, оскільки Україна нарощує експорт через свого сусіда, повідомив менеджер оператора Comvex, передає Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Україна є одним із найбільших у світі експортерів зерна, і після вторгнення рф минулого року Констанца стала найбільшим альтернативним експортним маршрутом Києва, де зерно надходить автомобільним, залізничним або баржним транспортом через Дунай.

Уряд Румунії заявив, що має на меті подвоїти щомісячну пропускну здатність для транзиту українського зерна через порт Констанца до чотирьох мільйонів метричних тонн у найближчі місяці з фактично нуля до початку війни.

У серпні через Констанцу пройшло близько 2,7 млн ​​тонн українського зерна, повідомив менеджер Comvex Віорел Панайт в інтерв’ю Reuters.

З липня, коли москва відмовилася від угоди, яка зняла де-факто російську блокаду чорноморських портів України, рф неодноразово завдавала ударів по українським річковим портам, які розташовані через Дунай від Румунії, члена Європейського Союзу та НАТО.

За словами Панайта, Comvex, яка минулого року подвоїла свої потужності з розвантаження барж і зараз перебуває в процесі збільшення потужностей зберігання зерна на 25% до 250 000 тонн, нині працює над збільшенням швидкості обробки поїздів.

Нагадаємо, упродовж жовтня Румунія намагатиметься збільшити обсяг перевезень українського зерна через країну з двох до чотирьох мільйонів тонн.

Україна планує створити ще дев’ять пунктів пропуску на кордоні з країнами, що входять до Європейського Союзу, найбільше — з Польщею.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

АТ “Укрзалізниця” продовжує збільшувати обсяг передачі зернових вантажів через прикордонні переходи з Румунією.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору