Ужгородка

Новини Закарпаття

Вартість сої не змінюється, попри несприятливі умови ринку               

Раніше аграрії визнали сою найліквіднішою культурою

Ціни на сою залишаються практично незмінними цього тижня. Покупці на зовнішньому ринку продовжують закупівлю, але в обмежених кількостях, очікуючи достатньої пропозиції в найближчі місяці, інформують аналітики  SPIKE BROKERS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Індикації покупців:

  • ГМО DAP Україна (Дунай) ~355-365$
  • ГМО DAP Румунія (зх.) ~370-380$
  • ГМО DAP Італія (пн-сх.) ~400-410€
  • НЕ-ГМО DAP Україна (кордон) ~340-370€
  • НЕ-ГМО DAP Угорщина (центр) ~385-395€

Читайте також: Соя визнана аграріями найліквіднішою культурою, однак ціни продовжать знижуватись

Нагадаємо, цьогоріч найбільш прибутковими культурами є соя та цукрові буряки, оскільки вони мають стабільний попит і високу ціну.

Глобальне виробництво сої у 2023/24 МР зросте до майже 403 млн т.

У 2022 році в Україні під сою, яка є критично важливою культурою для європейських поставок протеїну, було засіяно понад 1,5 млн га та зібрано 3,7 млн тонн врожаю. Це на 7% більше, ніж торік, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання української сої до ЄС.

Від  початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура.

У 2024 р. українським експортерам сої може знадобитись сертифікат прослідковуваності для постачання до Європейського Союзу.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору