Ужгородка

Новини Закарпаття

На українському ринку зростає вартість цибулі

Ціна на цибулю в Україні сьогодні все ще значно нижча, ніж минулого року

Цибуля почала дорожчати на ринку України, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Підвищувати ціни на цибулю фермерам дозволяє вельми високий попит на дану продукцію з боку оптових компаній і роздрібних мереж. Водночас більшу частину цибулі хорошої якості виробники воліють закладати на зберігання, здійснюючи продажі  невеликими партіями.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині більшість українських фермерів готові відвантажувати ріпчасту цибулю не дешевше 9-15 грн/кг ($0,25-0,41/кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Позитивний ціновий тренд у даному сегменті учасники ринку пов’язують з високою торговою активністю оптових компаній, які закуповують цибулю для закладання на зберігання. При цьому пропозиція цибулі високої якості досить обмежена, що пов’язано з несприятливими погодними умовами, а також зі стримуванням продажів самими виробниками.

Ціна на цибулю в Україні сьогодні все ще значно нижча, ніж минулого року. Так, наприкінці вересня 2022 року фермери продавали цю продукцію у 2 рази дорожче, ніж сьогодні.

Водночас ключові гравці ринку це подорожчання вважають тимчасовим явищем, оскільки збирання цибулі в українських господарствах усе ще триває, а її пропозиція на ринку до середини жовтня залишатиметься доволі високою.

Нагадаємо, минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Підприємці, які вирощують цибулю, цього сезону отримали чималі збитки. Ціни на овочі з минулорічних 26 грн/кг цьогоріч упали до 9 грн/кг.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору