У вересні порівняно із серпнем черга зросла на майже 800 вагонів. Що ж до зернових вантажів, то їхнє накопичення збільшилося на 60 вагонів
Нині очікують передачі через західні прикордонні переходи понад 11 тис. вагонів, передає Rail.insider.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
У вересні порівняно із серпнем черга зросла на майже 800 вагонів. Що ж до зернових вантажів, то їхнє накопичення збільшилося на 60 вагонів — до 2800 одиниць.
Водночас щодобовий показник передачі зріс приблизно на 80 вагонів — до 1860 одиниць. Із них вагонів із зерном та макухою — 490 одиниць.
Через польські переходи щодоби передається 103,6 вагона зі зерном, станом на 18 вересня показник був на 2 вагони нижчий.
Приріст обсягу передачі вагонів зі збіжжям через кордон із Румунією наразі становить 2,5 вагони (загалом передається 121 одиниця).
Передача вагонів зі збіжжям через українсько-словацький кордон зросла на майже 2 одиниці на добу — з 74,5 до 76,4 вагона.
Проте скоротилася передача вагонів із зерном до Угорщини. Якщо станом на 18 вересня передавали 81 вагон на добу, то наразі показник становить 79,4 вагона.
Нагадаємо, товаропотік сільськогосподарської продукції через автомобільні чи залізничні пункти пропуску на Волині у 2022 році збільшився у 19 разів, а кількість оформлених митними постами продовольчих товарів (1-24 груп УКТ ЗЕД) в режимі “експорт” зросла у 10 разів.
Україна ініціювала проведення на кордоні документальної перевірки, перевірки відповідності, здоров’я та благополуччя тварин, фізичної перевірки та лабораторних досліджень (випробувань). Ці дослідження здійснюватимуться на прикордонних інспекційних постах та призначених пунктах пропуску на державному кордоні України – Краківець, Ягодин, Рава-Руська, Смільниця, Шегині.
Від 9 березня скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, що слідує транзитом через Республіку Польща до польських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи до інших країн.
Анна Лиса
Джерело: Landlord