Ужгородка

Новини Закарпаття

Євросоюз зробить мільйонні вливання у здешевлення виробництва лабораторного м’яса

Мета – прискорити розробку стійких і доступних альтернатив м’ясу тварин

Спільнота харчових інновацій EIT Food, створена Європейським інститутом інновацій і технологій EIT (органом ЄС) розблокувала кошти в розмірі 1,8 млн євро аби профінансувати три підприємства, які займаються розробкою альтернативного протеїну в Німеччині, Ізраїлі та Великої Британії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фінансування зосередять на максимальному зниженні витрат виробництва протягом наступних двох років, інформує foodingredientsfirst.

Відповідні стартапи відібрали Cultivated Meat Innovation Challenge, організованому EIT Food та Інститутом доброї їжі (GFI).

Мета – прискорити розробку стійких і доступних альтернатив м’ясу тварин.

Кожна компанія розроблятиме комерційні продукти, використовуючи «харчові» середовища клітинної культури, які є дешевшими та екологічнішими, ніж ті, що зараз використовують біотехнологічні компанії.

Середовище для культивування клітин – багата поживними речовинами суміш, яка живить клітини, коли вони ростуть у культиваторі.

Однією з компаній, які отримали фінансування EIT Food, є німецький фармацевтичний бізнес LenioBio. Її технологія дозволяє швидко вирощувати білки – протягом 48 годин. Початково компанія була створена, щоб знайти спосіб швидшого виробництва білків для боротьби зі спалахом лихоманки Ебола в Західній Африці у 2015 році.

Цю технологію можна перенести на виробництво будь-якого білка “у будь-якому масштабі, у будь-якій точці світу – незалежно від того, чи він використовуватиметься для виробництва яловичини, чи лосося”, говорять розробники.

Ще один учасник, який отримав фінансування – британська компанія 3D Bio-Tissues, яка виробляє людські рогівки для трансплантації очей. Поєднавши свої фармацевтичні знання з недорогими харчовими інгредієнтами, компанія планує допомогти ефективно вирощувати культивоване м’ясо.

Нагадаємо, корейський стартап харчових технологій HN-Novatech запустив у Сінгапурі ACOMS – перший у світі запатентований інгредієнт морських водоростей на основі гему для використання у рослинних замінниках м’яса.

Майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору