Ужгородка

Новини Закарпаття

Українським аграріям вдалося запобігти “овочевій кризі”

У сезоні 2023 року, попри можливу збитковість при вирощуванні овочів, та враховуючи усі додаткові ризики з тими ж добривами, реалізацією, деякі аграрії України все ж збільшили площі під овочівництво

Попри окупацію основних районів овочівництва та воєнні дії, українські аграрії не допустили “овочевої кризи” в Україні, збільшивши земельні площі для виробництва овочів, пояснив голова Наглядової ради ТОВ “СП “ПАЕК” Юрій Кормишкін. На його думку, загальний обсяг вирощених овочів борщового набору покриває потреби українського ринку, тим самим стабілізує роздрібну ціну для кінцевого споживача, пише propozitsiya.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Продовжуємо збирати цибулю, багато було скептиків, які пророкували в Україні овочеву кризу, але, дивлячись на своїх колег аграріїв, які займаються овочами, хочу сказати, що ми змогли виростити овочі в цей нелегкий час і в нашій країні не буде овочевої кризи!, – зазначив Кормишкін.

У підсумку сезон 2022 року, який реалізовувався аграріями України в надскладних умовах не дав бажаного результату українському ринку. Населення спостерігало різкі стрибки цін на цибулю, моркву. Подекуди вартість тієї ж моркви та цибулі досягала 70-95 грн за кілограм. Таку ціну сформували багато чинників, як постійні обстріли, дефіцит добрив та висока ціна на них, підвищення вартості палива та його відсутність в цілому, знищення техніки в результаті обстрілів та окупація значних територій, які свого часу забезпечували вагомий відсоток надходження на український ринок базових овочів.

У сезоні 2023 року, попри можливу збитковість при вирощуванні овочів, та враховуючи усі додаткові ризики з тими ж добривами, реалізацією, деякі аграрії України все ж збільшили площі під овочівництво.

Довідка. У цілому по Україні площі посівів овочів у 2023 році становлять 392 тис. га, (на 4,6 % більше, ніж у 2022 р.),  під картоплю – 1210 тис. га (на 0,5 % більше, ніж у 2022 році). На 1 січня 2023 року загальна площа плодово-ягідних насаджень по всіх категоріях господарств склала 193,4 тис. га.

Нагадаємо, фермери Вінниччини скаржаться на нестачу приміщень для зберігання продукції.

У цьому сезоні овочеві плантації на тимчасово окупованих територіях швидко замістили виробники в інших регіонах, які раніше не вирощували ці культури.

У 2024 році на Одещині продовжиться реалізація проєкту з меліорації, затверджено 12 пріоритетних об’єктів відновлення зрошення в області на суму 750 млн грн, згідно з “Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2023 рік та основні напрями розвитку на 2024-2025 роки”.

У 2024 році в ТОВ СП “ПАЕК” будуть значно збільшені площі під висадку овочів. Перші 50 га уже відведено під урожай наступного року.

Наприкінці липня на українському ринку суттєво подешевшали популярні овочі. Зокрема, впала ціна на картоплю, капусту та моркву.

Сезон фруктів та овочів в Україні саме в розпалі, тому ціни на них поступово знижуються, і на деякі позиції досягли мінімуму. Однак ситуація на ринку пального та в енергетиці вже восени може вплинути на вартість продуктів.

Раніше експерти спрогнозували на скільки можуть змінитися ціни на продукти цього літа. Відтак у липні на нас може очікувати зниження цін на яйця та овочі, а от м’ясо може несуттєво, але здорожчати, як і хлібопекарські вироби.

На тлі повномасштабної війни та значних економічних втрат в Україні у 2023 році інфляція, за прогнозами уряду, не сповільниться і може сягнути 28% у разі песимістичного сценарію. Найбільше вона проявиться у подорожчанні продуктів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору