Ужгородка

Новини Закарпаття

У Городку на Львівщині бігає лисиця: мешканців попереджають про небезпеку сказу

Про це повідомляє Городоцька територіальна громада.

“Це насторожує: хижак, може бути розповсюдником смертельно небезпечної хвороби – сказу.

Практично щотижня у нашій громаді фіксують випадки покусів домашніми тваринами, що могли контактувати із дикими тваринами, які найчастіше є переносниками сказу. Тому, побачивши хижака, в жодному разі не слід з ним контактувати. Навіть якщо це дуже лагідний звір, який йде до людей, дає себе погладити. Саме така нетипова поведінка може бути ознакою сказу”, – йдеться у повідомленні.

Також у дописі додали. що сказом людина чи домашній улюбленець (кіт, собака) можуть заразитися, просто доторкнувшись до слини із збудником, залишеної інфікованою твариною на ґрунті, траві чи інших поверхнях.

“Сказ – невиліковна хвороба! Вона дуже підступна й небезпечна – може певний час не проявляти себе симптоматично. Поки не уразить головний мозок.

Отже, слід бути обережними. Не наближатися до «гостей» із лісу самим і не допускати контакту із ними дітей та домашніх улюбленців. До речі, навіть невинні, на перший погляд, їжаки можуть бути переносниками сказу та інших небезпечних хвороб.

У разі підозри на захворювання домашньої тварини слід терміново звернутися до фахівців Держпродспоживслужби”, – підсумували у повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору