Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна та Польща домовилися про подальші кроки щодо експорту агропродукції

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів  онлайн зустріч з міністром сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Робертом Телусом.

Сторони обговорили план дій України щодо експорту аграрної продукції в Польщу. Зокрема, процедуру видачі ліцензій агропідприємцям від Українського Уряду.

Польський міністр наголосив на  важливості переговорів і зауважив, що уряд вивчає механізми видачі ліцензій українським експортерам. В польському уряді обговорюють це питання, зокрема, визначають, хто буде погоджувати чи не погоджувати видачу таких ліцензій.

Також по темі: Після виборів у Польщі зернова криза не закінчиться – Милованов

Роберт Телус також звернув увагу на те, що Польща хотіла, аби Україна відкликала скаргу, яку подала до Світової організації торгівлі щодо обмежень на експорт агропродукції в сусідні європейські країни.

Микола Сольський і Роберт Телус домовилися через тиждень зустрітися та обговорити результати розгляду питання запровадження процедури ліцензування.

Крім того, Микола Сольський повідомив, що найближчими  днями відбудеться тристороння зустріч міністрів сільського господарства України, Польщі та Литви щодо перенесення ветеринарного контролю на територію країни призначення експорту, для покращення транзиту через Польщу.

Міністр агрополітики України повідомив, що подібну процедуру необхідно погодити для транзиту польською територією агропродукції  і  до Німеччини.  Він нагадав, що в серпні такий механізм контролю був погоджений  Угорщиною та  Словаччиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору