Ужгородка

Новини Закарпаття

Аграріям доведеться значно зменшити посівні площі, -Тарас Висоцький

Поточний обсяг експорту українських зернових культур не зможе забезпечити нормального функціонування аграрної галузі. Про це заявив  перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в інтерв’ю «Українському радіо».

За словами заступника міністра, в таких умовах аграріям доведеться значно зменшити посівні площі. Тарас Висоцький додав, що така ситуація вдарить по інвесторах, працівниках агропідприємств та пайовиках, які отримують гроші від оренди.

Також по темі: Через низькі ціни та низьку рентабельність українські аграрії можуть скоротити посівні площі 

Перший заступник міністра розповів, що нинішня ситуація  нагадує дев’яності роки, коли поля поросли бур’янами, оскільки були нікому не потрібні, а на нормалізацію ситуації знадобилось від 10 до 15 років, бо вивести на виробництво певні культури змогли тільки в десятих роках.

Щомісячний експорт обсягом 4 млн т нам вдається без діючого зернового коридора і в умовах обмежень. Така цифра точно нікого в Європі не буде бентежити, це умовно 50 млн т на рік. Але така цифра не задовольнятиме наш український сектор, оскільки для забезпечення цієї цифри нам на 20-25% потрібно скоротити посівні площі. Тому просто так чверть території  покинути і припинити на ній сіяти ― це боляче і мінус в економіку», — сказав Тарас Висоцький.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору