Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні ціни на соняшник незначно виросли після попереднього обвалу

На тлі скорочення пропозицій на внутрішньому ринку та активізації експортних постачань ціни на соняшник минулими днями виросли на 100-300 грн/т

Наприкінці попереднього тижня ціни попиту на соняшник в Україні почали поступово зростати. Одначе, низька активність торгівлі може призвести до чергового падіння цін, передає Grain Trade.

З початку збиральної кампанії переробники опустили закупівельні ціни на соняшник на 5000 грн/т до 9500-11500 грн/т СРТ під тиском значної пропозиції нового урожаю та суттєвого зниження експортних цін на соняшникову олію.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Суха погода вересня дозволила прискорити темпи збирання соняшника та збільшити обсяги пропозицій на внутрішньому ринку. Тому великі переробники встигли придбати запаси сировини на наступні 1-1,5 місяця, після чого опустили ціни до найнижчого з липня минулого року рівня. У відповідь аграрії зупинили продаж соняшника, оскільки запропонований рівень цін не покриває собівартість його вирощування.

До зниження торговельної активності на внутрішньому ринку призвело також очікуване відновлення експорту соняшника до Болгарії та гарні ціни на нього у експортерів, які минулого тижня пропонували за соняшник 11800-12200 грн/т СРТ-порт.

На тлі скорочення пропозицій на внутрішньому ринку та активізації експортних постачань ціни на соняшник минулими днями виросли на 100-300 грн/т. Але їх зростання обмежує інформація про можливе запровадження квот на імпорт українського соняшника до Болгарії.

Також на ринок соняшника тисне покращення урожайності культури, складна логістика як для насіння, так і для продуктів переробки соняшника, надмірна завантаженість західних переходів та накопичення великої кількості вагонів на тих напрямках, та низький попит в портах внаслідок систематичних обстрілів.

Нагадаємо, в Україні закупівельні ціни на олійні культури продовжили падати на тлі збирання урожаю та блокування портів Чорного моря, а також заборони імпорту соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх країн ЄС.

У південних регіонах України почався перший збір соняшника. Ринок поступово переходить на торгівлю новим врожаєм, на який є як попит, так і гідні ціни, повідомляє пресслужба Всеукраїнської аграрної ради.

У липні значення індексу цін на рослинні олії становило 129,8 пункту, що на 14 пунктів (на 12,1%) вище проти червневого показника, і є його першим приростом після безперервного семимісячного періоду зниження.

У новому сезоні урожай основних олійних культур в Україні може збільшитися на 7,7%, до 19,5 млн тонн проти 18,1 млн тонн у 2022/23 МР. Такий прогноз озвучили в асоціації Укроліяпром.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Як відомо, представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Стало відомо, що в Україні розробили план зростання виробництва олійних та зернових культур до 150 млн т за 10 років.

За сезон-2022/23 в Україні перероблено 13,9 млн т соняшнику, що на 20% перевищило показник сезону-2021/22 та на 4% — показник 2020/21 МР

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору