Ужгородка

Новини Закарпаття

У держбюджеті заклали 40 млрд на програми підтримки економіки

Зокрема на грантові програми для бізнесу в проєкті бюджету-2024 пропонується передбачити загалом майже 5 млрд грн.

Державний бюджет-2024 передбачає продовження низки державних програм, що спрямовані на стимулюючу підтримку українського бізнесу, розповіла міністерка економіки Юлія Свириденко, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Ми бачимо, що навіть найзаможніші держави збільшують стимулювання свого бізнесу. Використання механізмів прямої підтримки є життєво необхідним у мирний час, а у часи війни й поготів. Сумарно програми прямої підтримки української економіки складатимуть понад 40 млрд грн. Ці гроші будуть допомагати з доступом до фінансів, активізувати економічно активних людей, розвивати промислове виробництво і залучати бізнес до розмінування, — пояснила Свириденко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У 2024 році держава продовжить реалізацію найбільш суттєвого інструменту фінансової підтримки бізнесу — програми “Доступні кредити 5-7-9%”, яка дозволяє використовувати бізнесу ліквідність банків за доступними відсотками. На неї у проєкті бюджету було закладено 18 млрд грн.

Ще одна вкрай ефективна програма, яку підтримує уряд,  — це мікрогранти для малого бізнесу. Вона сприяє економічній активізації українців. Завдяки цій програмі вдалося стимулювати створення або розвиток понад 7 тисяч бізнесів по всій країні.

Наступного року ми плануємо видати 13 тис. мікрогрантів. Окремий фокус буде спрямовано на ветеранів, ветеранок та їхні родини, яким ми плануємо надати додатково 1 тис. грантів.

На грантові програми для бізнесу в проєкті бюджету-2024 пропонується передбачити загалом майже 5 млрд грн.

Також продовжить реалізовуватись програма доступної іпотеки “єОселя”, яка є дієвим стимулом для розвитку будівництва. У межах бюджету ця програма отримає 9,4 млрд грн.

Водночас найважливішим елементом прямої підтримки бізнесу, за словами Свириденко, наступного року буде розвиток промислового виробництва.

Насамперед ми продовжимо видавати гранти на розвиток переробних підприємств і, як наслідок, створення додаткових робочих місць. Підприємства активно користуються можливістю вкладати власні кошти, знаючи, що на ці інвестиції можна отримати грант до 8 млн грн. Цього року ми очікуємо, що вдасться видати 700 грантів. Орієнтир на наступний рік — 1000 грантів. Фінансування на ці гранти передбачене з тих самих джерел, що і мікрогранти, — зауважила Свириденко.

Водночас уряд планує повернутись до фінансування компенсації вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва. Адже велике виробництво агропродукції в Україні має спонукати до виробництва аграрної техніки на вітчизняних підприємствах. На ці цілі планують виділити 1 млрд грн.

Окрім цього, міністерка розповіла про підтримку створення і розвитку індустріальних парків та гуманітарного розмінування українських земель.

Нагадаємо, 15 вересня Уряд схвалив проєкт закону про Державний бюджет України на 2024 рік.

ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” пропонує стати учасницями унікальної програми, спрямованої на підтримку підприємництва сільських жінок.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зустрівся з заступницею директора Місії USAID в Україні Теодорою Делл. Мінагрополітики запропонувало USAID підтримати проєкти з виробництва біогазу.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна.

На Львівщині комісія з визначення одержувачів фінансової підтримки в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства області прийняла рішення надати фінансову підтримку 102 суб’єктам підприємництва на загальну суму 26,4 млн грн.

Внаслідок припинення дії Чорноморської зернової ініціативи Україна може недоотримати 2 млрд доларів за підсумками 2023 року.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору